Bizimle iletişime geçin

Yasaklı Facebook’a Girmek için 3 Farklı Yol?

yasakli-facebook-a-nasil-girilir

İnternet

Yasaklı Facebook’a Girmek için 3 Farklı Yol?

Okulda, işyerinde yada herhangi bir yerde eğer sosyal medya yada herhangi bir siteye girişiniz engellendi ise, aşağıdaki yollarlardan herhangi birini uygulayarak yasaklı facebook, twitter, instagram ya da herhangi bir siteye ulaşabilirsiniz.

Not: Eğer bu sitelere giriş engellenmiş ise yasağı çiğneyerek bir sorumluk alırsınız. Bu sorumluluktan biz sorumlu değiliz 🙂

engelli-facebook-a-nasil-girilir

Eğer facebook, twitter yada diğer herhangi bir siteye girdiğinizde yukarıdaki gibi bir ekran sizi karşılıyorsa, yapmanız gereken tek şey bu engeli ortadan kaldırmak. Bunu yapmanın farklı yolları var. Bunlardan bir kaçını sizlerle paylaşıyoruz.

Çözüm 1: Proxy Değiştirerek Yasaklı Yerlerden Facebook’a Girme

Yapmanız gereken web merkezli bir proxy sitesini ziyaret ederek, bu farklı proxy hizmetini sunan online websitesi üzerinden yasağı aşmak. Örneğin: https://www.proxysite.com/tr/ bu websitesini ziyaret ederek ulaşmak istediğiniz websitesini ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla online proxy sitesine Proxy Siteleri adlı içeriği ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Proxy değiştirerek facebook, instagram ya da her hangi başka bir hesabı açmak güvenli mi?

Güvenli olup olmadığını daha net anlamak için, proxy değiştirme sitesini ziyaret ettiğimizde arka tarafta ne oluyor anlamak gerekiyor. Siz proxy sitesi üzerinden facebook’u ziyaret etmek istediğinizde bu site sizin isteğinizi alıyor, daha sonra facebook sitesine sizden aldığı isteği ve bilgileri iletiyor. Daha sonra facebook’tan aldığı bilgileri size aktarıyor. Yani genel anlamda araya bir aracı sokuyorsunuz ve bu aracıya kişisel bilgilerinizi veriyorsunuz. Tamda bu yüzden hayır proxy değiştirerek yasaklı yerlerden facebook’u ziyaret etmek güvenli olmuyor.

Sonuç olarak eğer kişisel bilgilerinizle giriş yapmanız gereken bir siteye proxy üzerinden erişmek istiyorsanız, bu yöntemi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Sorun yok okumaya devam, daha güvenli yollar var.

Çözüm 2: VPN ile Yasaklı Yerlerden Facebook’a Girme

VPN servisleri internette surf edebileceğiniz serverlar sunar. Siz VPN ile bağlantı kurduğunuzda tüm veriler otamatik olarak şifrelenir, sizin verileriniz VPN’e şifreli olarak görülür. (Proxy sitelerinden daha güvenli yöntemdir.) Proxy sitelerinden daha güvenli ama bu yönteminde şöyle bir dezavantajı var ki, VPN uygulamaları ya bilgisayara indirmelisiniz yada eklenti olarak browsera kurmalısınız.

Peki bu VPN denilen kamili nerden bulacaksınız. Bir çok farklı uygulama mevcut ancak, 100% güvenli demedim sadece proxy değiştime yönteminden daha güvenli dedim. Bu yüzden markalaşmış VPN uygulamaları kullanmakta fayda var. Örneğin: https://dotvpn.com/ bu siteyi ziyaret ederseniz. Farklı platformlar için uygulamaları mevcut herhangi birisini browser’a kurarak yada telefonunuza kurarak. Engellenmiş sitelere ulaşabilirsiniz.

Çözüm 3: Akıllı Telefonunuz ile Engellenmiş Sitelere Girme

Bu yöntemi kullanabilmeniz için telefonunuzda bir erişim noktası oluşturmanız gerekiyor. Bu yöntem ile bağlantınızda telefonunuz üzerinden bir bypass yapmış olacaksınız. Erişim noktasının nasıl oluşturuğunu bilmiyorsanız (Android veya iOS erişim noktası ya da internet paylaşımı olarak arayabilirsiniz).

Erişim noktası olayını çözdükten sonra USB ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın (Ayrıca kablosuz bağlantı noktası ile kablosuz bağlanabilirsiniz.). Bağlantıyı yaptıktan sonra bilgisayarınızdan ağ bağlantılarını görüntülediğinizde telefonunuzun bağlantısını orada görmeniz gerekecek. Bu işlemden sonra artık facebook, twitter, instagram ya da herhangi bir siteyi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, çünkü güvenlidir (aracı telefonunuz).

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: İnternet

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı