Bizimle iletişime geçin

Whatsapp Nasıl Etkili Kullanılır?

whatsapp

Mobil

Whatsapp Nasıl Etkili Kullanılır?

Bugünkü yazımızda en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın nasıl daha etkili ve kolay bir şekilde kullanabileceğiniz sizlere anlatacağız. Bu yazımız maddeler halinde olacaktır isterseniz yavaş yavaş başlayalım..

1-) Bildiğiniz gibi WhatsApp’taki mavi tikler çok can sıkmakta, neden mesajımı görmediğin gibi sözleri duymanıza de sebep olmakta. Fakat aslında mavi tikleri kapatmak o kadar da zor bir durum değil. Şimdi mavi tikler nasıl kapatılır, lütfen adım adım takip edin. Uygulamanın ayarları bölümünden ” hesap ” sekmesine tıkladıktan sonra “gizlilik” ibaresini göreceksiniz. Gizlilik seçeneğine girdikten sonra okundu bilgisi yazısının yanındaki kutucuğu içindeki tiki kaldırarak, mavi tikleri karşı tarafa gösterilmesini engelleyebilirsiniz.

2-) Diğer bir konu da, mesajı saat kaçta attınız, karşı tarafa mesajım saat kaçta iletildi ve bu mesajı gönderdiniz kişinin saat kaçta aldığını görme bilgisi. Bu bilgileri görmek için yapacağımız işlem çok basit. Öncelikle sohbet penceresine geliyoruz ve burada incelemek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutuyoruz. Bir süre bekledikten sonra seçenekler çıkacaktır. Yukardan yuvarlak içinde “i” harfin yer alacaktır. Buraya basarak mesajın tüm bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ama şunu unutmayın ki yalnızca kendi gönderdiğiniz mesajların bilgileri görebilirsiniz. Grup mesajlarında da bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

WhatsApp Plus Uygulaması

3-) Profil fotoğrafı WhatsApp durumu gibi özelliklerin kimlere gösterileceğini, kimlere gösterilmeyeceğinin ayarlarını da WhatsApp üzerinden yapabilirsiniz. Bunu yapmak için gereken tek şey öncelikle ayarlara girmek. Ayarlar kısmından yine aynı şekilde hesap bölümüne girdikten sonra, gizlilik ayarlarını buradan istediğin şekilde düzenleyebilirsiniz. Benim tavsiyem profil fotoğrafınızı sadece rehber içinde ekli olan kişilere karşı paylaşıma açmanızdır. Çünkü yabancı insanlar, telefon numaranızı bir şekilde alabilir ve sizin kim olduğunuzu ulaşmaları sizin için tehlike yaratabilir.

Bu yazımızda da WhatsApp uygulamasını nasıl daha etkili bir şekilde kullanırsınız? Sizlere bunu anlatmaya çalıştık diğer yazılarımızı takip etmeyi unutmayın.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Mobil

 • arkadaslik-uygulamalari arkadaslik-uygulamalari

  Mobil

  8 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

  Yazar:

  Arkadaşlık uygulamaları android, en iyi arkadaşlık uygulamaları, en popüler arkadaşlık uygulamaları, mobil arkadaşlık programları, kız arkadaş...

 • pokemon-go-pikachu-yakalama pokemon-go-pikachu-yakalama

  Mobil

  Pokemon Go Pikachu Bulma

  Yazar:

  Pokemon go pikachu bulma, Pokemon go pikachu yakalama, Pokemon go pikachu location, Pokemon go pikachu nerede,...

 • pokemon-go-indir pokemon-go-indir

  Mobil

  Pokemon GO (Android ve iOS)

  Yazar:

  Çocukluk yılları 90’ların sonuna yada 2000 lerin başlarına denk gelenlerin çok yakında bileceği bir çizgi film...

 • pokemon-go-nedir pokemon-go-nedir

  Mobil

  Pokemon Go Nedir?

  Yazar:

  Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon go...

 • nabiz-uygulamasi nabiz-uygulamasi

  Mobil

  Haber Uygulaması

  Yazar:

  En yeni uygulamaları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Eğer haber takip etmeyi seviyorsanız ve aynı kanal içerisinde...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı