Ana Sayfa » Uygulamalar » Whatsapp Nasıl Etkili Kullanılır?
Whatsapp Nasıl Etkili Kullanılır?

Whatsapp Nasıl Etkili Kullanılır?

Bugünkü yazımızda en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın nasıl daha etkili ve kolay bir şekilde kullanabileceğiniz sizlere anlatacağız. Bu yazımız maddeler halinde olacaktır isterseniz yavaş yavaş başlayalım..

1-) Bildiğiniz gibi WhatsApp’taki mavi tikler çok can sıkmakta, neden mesajımı görmediğin gibi sözleri duymanıza de sebep olmakta. Fakat aslında mavi tikleri kapatmak o kadar da zor bir durum değil. Şimdi mavi tikler nasıl kapatılır, lütfen adım adım takip edin. Uygulamanın ayarları bölümünden ” hesap ” sekmesine tıkladıktan sonra “gizlilik” ibaresini göreceksiniz. Gizlilik seçeneğine girdikten sonra okundu bilgisi yazısının yanındaki kutucuğu içindeki tiki kaldırarak, mavi tikleri karşı tarafa gösterilmesini engelleyebilirsiniz.

2-) Diğer bir konu da, mesajı saat kaçta attınız, karşı tarafa mesajım saat kaçta iletildi ve bu mesajı gönderdiniz kişinin saat kaçta aldığını görme bilgisi. Bu bilgileri görmek için yapacağımız işlem çok basit. Öncelikle sohbet penceresine geliyoruz ve burada incelemek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutuyoruz. Bir süre bekledikten sonra seçenekler çıkacaktır. Yukardan yuvarlak içinde “i” harfin yer alacaktır. Buraya basarak mesajın tüm bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ama şunu unutmayın ki yalnızca kendi gönderdiğiniz mesajların bilgileri görebilirsiniz. Grup mesajlarında da bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

3-) Profil fotoğrafı WhatsApp durumu gibi özelliklerin kimlere gösterileceğini, kimlere gösterilmeyeceğinin ayarlarını da WhatsApp üzerinden yapabilirsiniz. Bunu yapmak için gereken tek şey öncelikle ayarlara girmek. Ayarlar kısmından yine aynı şekilde hesap bölümüne girdikten sonra, gizlilik ayarlarını buradan istediğin şekilde düzenleyebilirsiniz. Benim tavsiyem profil fotoğrafınızı sadece rehber içinde ekli olan kişilere karşı paylaşıma açmanızdır. Çünkü yabancı insanlar, telefon numaranızı bir şekilde alabilir ve sizin kim olduğunuzu ulaşmaları sizin için tehlike yaratabilir.

Bu yazımızda da WhatsApp uygulamasını nasıl daha etkili bir şekilde kullanırsınız? Sizlere bunu anlatmaya çalıştık diğer yazılarımızı takip etmeyi unutmayın.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir