Ana Sayfa » Uygulamalar » Whatsapp Görüntülü Konuşma
Whatsapp Görüntülü Konuşma

Whatsapp Görüntülü Konuşma

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp özelliklerin arasına görüntülü görüşme de eklenecek gibi görünüyor. Yıllardır bu konuda bir çalışma içine girmeyen yetkililerin aklı başına gelmiş olacak ki böyle çalışmalar yapmaya başladılar.

Bana sorarsanız bu çalışmalarım başlamaları çok mantıklı bir hareket olmuş. Çünkü WhatsApp’a rakip olan diğer mesajlaşma uygulamalarından sesli ve görüntülü konuşma özelliği bundan çok uzun zaman önce kullanıcılara sunuldu. WhatsApp ise rakipleri karşısında tabiri caizse geride kalmış oldu. Ama tabii ki bu durum WhatsApp’ın bu popülerliğini yitirmesine neden olmadı. Aksine hiçbirisi WhatsApp kadar piyasada tutunamadı.

Şuan özelliğim tam olarak hangi tarihte ve nasıl geleceği belli olmasa da, düşünce olarak gerçekten çok güzel bir özellik olacaktır. Çünkü artık neredeyse her akıllı telefonda internet paketi var ve insanlar birbirleriyle mesajlaşırken görüntülerini görmek önemli bir nokta olacaktır.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

İşin bir de ahlaki boyutu var tabii ki, bazı insanlara göre mesajlaşırken görüntü alınması çok da uygun bir şey değil. Çünkü Özel hayatın gizliliği büyük oranda azalmış olacağını savunuyorlar. Ama eğer bana soracak olursanız bu düşünce Çoku doğru değil. Çünkü eğer müsait değilseniz, görüntülü görüşme özelliğini kullanabilirsiniz. Sonuçta kimse bu özelliği bizlere zorla kullandırtmıyor.

Tahminlere göre Önümüzdeki yıl, yani 2016 yılında kullanıcılara sunulacak bu özellik şu an gelişme aşamasında. Çünkü WhatsApp gibi büyük uygulamalarda hatalar affedilemez olabiliyor. Küçük bir hatadan bile milyonlarca insanın isyan etmesi görülmeyen şey değil. Bir zamanlar bazı saatler arasında WhatsApp üzerinden mesajlar gidip geliyordu. Çok kısa süren bu sorun yüzlerce, binlerce m hatta milyonlarca mesaj yağmasına sebep olmuştur WhatsApp’ın bir daha böyle bir risk almak isteyeceğini sanmıyorum. Bu yüzden sağlam adımlarla ilerliyorlar.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir