Bizimle iletişime geçin

Whatsapp Görüntülü Konuşma

whatsapp-goruntulu-konusma

Mobil

Whatsapp Görüntülü Konuşma

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp özelliklerin arasına görüntülü görüşme de eklenecek gibi görünüyor. Yıllardır bu konuda bir çalışma içine girmeyen yetkililerin aklı başına gelmiş olacak ki böyle çalışmalar yapmaya başladılar.

Bana sorarsanız bu çalışmalarım başlamaları çok mantıklı bir hareket olmuş. Çünkü WhatsApp’a rakip olan diğer mesajlaşma uygulamalarından sesli ve görüntülü konuşma özelliği bundan çok uzun zaman önce kullanıcılara sunuldu. WhatsApp ise rakipleri karşısında tabiri caizse geride kalmış oldu. Ama tabii ki bu durum WhatsApp’ın bu popülerliğini yitirmesine neden olmadı. Aksine hiçbirisi WhatsApp kadar piyasada tutunamadı.

Şuan özelliğim tam olarak hangi tarihte ve nasıl geleceği belli olmasa da, düşünce olarak gerçekten çok güzel bir özellik olacaktır. Çünkü artık neredeyse her akıllı telefonda internet paketi var ve insanlar birbirleriyle mesajlaşırken görüntülerini görmek önemli bir nokta olacaktır.

WhatsApp Plus Uygulaması

İşin bir de ahlaki boyutu var tabii ki, bazı insanlara göre mesajlaşırken görüntü alınması çok da uygun bir şey değil. Çünkü Özel hayatın gizliliği büyük oranda azalmış olacağını savunuyorlar. Ama eğer bana soracak olursanız bu düşünce Çoku doğru değil. Çünkü eğer müsait değilseniz, görüntülü görüşme özelliğini kullanabilirsiniz. Sonuçta kimse bu özelliği bizlere zorla kullandırtmıyor.

Tahminlere göre Önümüzdeki yıl, yani 2016 yılında kullanıcılara sunulacak bu özellik şu an gelişme aşamasında. Çünkü WhatsApp gibi büyük uygulamalarda hatalar affedilemez olabiliyor. Küçük bir hatadan bile milyonlarca insanın isyan etmesi görülmeyen şey değil. Bir zamanlar bazı saatler arasında WhatsApp üzerinden mesajlar gidip geliyordu. Çok kısa süren bu sorun yüzlerce, binlerce m hatta milyonlarca mesaj yağmasına sebep olmuştur WhatsApp’ın bir daha böyle bir risk almak isteyeceğini sanmıyorum. Bu yüzden sağlam adımlarla ilerliyorlar.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Mobil

 • arkadaslik-uygulamalari arkadaslik-uygulamalari

  Mobil

  8 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

  Yazar:

  Arkadaşlık uygulamaları android, en iyi arkadaşlık uygulamaları, en popüler arkadaşlık uygulamaları, mobil arkadaşlık programları, kız arkadaş...

 • pokemon-go-pikachu-yakalama pokemon-go-pikachu-yakalama

  Mobil

  Pokemon Go Pikachu Bulma

  Yazar:

  Pokemon go pikachu bulma, Pokemon go pikachu yakalama, Pokemon go pikachu location, Pokemon go pikachu nerede,...

 • pokemon-go-indir pokemon-go-indir

  Mobil

  Pokemon GO (Android ve iOS)

  Yazar:

  Çocukluk yılları 90’ların sonuna yada 2000 lerin başlarına denk gelenlerin çok yakında bileceği bir çizgi film...

 • pokemon-go-nedir pokemon-go-nedir

  Mobil

  Pokemon Go Nedir?

  Yazar:

  Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon go...

 • nabiz-uygulamasi nabiz-uygulamasi

  Mobil

  Haber Uygulaması

  Yazar:

  En yeni uygulamaları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Eğer haber takip etmeyi seviyorsanız ve aynı kanal içerisinde...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı