Bizimle iletişime geçin

Whatsapp Alternatifi Viber Uygulaması

whatsapp-alternatifi-viber

Mobil

Whatsapp Alternatifi Viber Uygulaması

Bugün Whatsapp’a rakip olan yazılı ve görüntülü görüşme özelliği de olan Viber uygulamasından sizlere bahsedeceğim. WhatsApp bildiğiniz gibi en büyük mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp her ne kadar büyük bir mesajlaşma uygulaması olsa da hala eksik yönleri vardır. Sanırım zirvede olmanın vermiş olduğu rahatlık sayesinde, yetkililer bir geliştirme içine girmiyor. Evet belki sesli görüşme özelliği falan geldi ama çok geç geldi. Rakip uygulamalarda bu özellik yıllardan beri var. Üstelik şuan için rakiplerinde olup WhatsApp’ta hâlâ olmayan özellikler de yok değil.

Nedendir bilinmez hiç bir mesajlaşma uygulaması WhatsApp kadar başarılı olamadı. Hepsi bir yere kadar popüler oldu sonra tıkandı. Televizyonda uygulamaların deli gibi reklamları yapıldı. WhatsApp’ın hiç reklamının yapılmamasına rağmen yine de rakiplerini açık ara geride bıraktı. Zirveye oturdu ve yıllardır oradan kalkmayacak gibi görünüyor. Peki Viber’in WhatsApp’tan üstün ne özellikleri var?

1-) Görüntülü görüşme özelliği :

WhatsApp’ta uzun zamandır beklenen fakat bir türlü yetkililer tarafından hayata geçirilemeyen bu çalışmayı, Viber çoktandır kendi uygulamasında kullanmakta. İnternet bağlantınız olduğu sürece istediğiniz kişi ile görüntülü olarak görüşebilirsiniz. İnternet hızının yüksek olması daha net ve daha akıcı bir görüşme yapmanıza olanak sağlayacaktır.

2-) Kullanılan emojiler de WhatsApp’tan farklı tabii. Hangisini daha güzel olduğu tartışılır ama yüz ifadeleri Viber’de daha belirgin olduğunu söylemek yanlış olmaz.

3-) WhatsApp’ta görmeye alışkın olduğumuz yeşil tonlarının ağırlıklı olduğu arayüz, Viber de yerini mor renge bırakmış durumda. Mor renklerin yoğun olarak kullanıldığı uygulamada, renkler ekranı boğmamış. Biraz kullandıktan sonra rahatlıkla alışabiliyorsunuz.

Bugünkü yazımızda da sizlere 3 madde ile, zirvede oturan WhatsApp ve Viber uygulaması arasında farklara değindik. Hangisini kullanacağınız tamamen size kalmış. Şuan için herkesin telefonunda Viber olmadığı için, uzun yıllar WhatsApp üzerinden konuşmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Mobil

 • arkadaslik-uygulamalari arkadaslik-uygulamalari

  Mobil

  8 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

  Yazar:

  Arkadaşlık uygulamaları android, en iyi arkadaşlık uygulamaları, en popüler arkadaşlık uygulamaları, mobil arkadaşlık programları, kız arkadaş...

 • pokemon-go-pikachu-yakalama pokemon-go-pikachu-yakalama

  Mobil

  Pokemon Go Pikachu Bulma

  Yazar:

  Pokemon go pikachu bulma, Pokemon go pikachu yakalama, Pokemon go pikachu location, Pokemon go pikachu nerede,...

 • pokemon-go-indir pokemon-go-indir

  Mobil

  Pokemon GO (Android ve iOS)

  Yazar:

  Çocukluk yılları 90’ların sonuna yada 2000 lerin başlarına denk gelenlerin çok yakında bileceği bir çizgi film...

 • pokemon-go-nedir pokemon-go-nedir

  Mobil

  Pokemon Go Nedir?

  Yazar:

  Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon go...

 • nabiz-uygulamasi nabiz-uygulamasi

  Mobil

  Haber Uygulaması

  Yazar:

  En yeni uygulamaları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Eğer haber takip etmeyi seviyorsanız ve aynı kanal içerisinde...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı