Bizimle iletişime geçin
torrent-nedir

İnternet

Torrent Nedir?

Daha önceleri torrent yokken çoğu upload sitelerinde insanlar hem upload hem de download yaparken sıkıntı çekerlerdi fakat torrent geldikten sonra bu sıkıntılarda ciddi bir azalma gözlendi. Torrent her türlü dosyayı, oyun, müzik, film ve aklınıza gelebilecek her türlü şeyi indirmenize yarayan ve normal indirme yollarından kat be kat hızlı indirme yapabilmenizi sağlayan bir programdır.

Aslında çoğu insan hala torrenti bilmiyor ve kullanmıyor. Bunun sebebi klasik yolları kullanmaları ve torrenti daha önce duymamaları olabilir. Fakat biz bugünkü konumuzda sizlere torrent hakkında detaylı bilgileri vermeye çalışacağız ve bu sayede sizlerde torrentten her türlü dosyayı takır takır hızlı bir şekilde indirebileceksiniz. Dilerseniz anlatımımıza geçelim.

Öncelikle torrenti tanıyalım. Torrent normal indirme yollarından daha hızlı olan bir tür indirme çeşidi, programıdır. Ayrıca torrentte indirdiğiniz dosyaları durdurabilir yâda bilgisayarınızın kapanma riskine karşılık dosyaların kaybolma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Bilgisayarınızı tekrar açtığınızda indirdiğiniz dosya karşınızda olacak ve sizlerde böylelikle indirmeye devam edebileceksiniz. Büyük boyutlu dosyaların indirilmesinde kullanılan bir yöntem olan torrent bu yönüyle de oldukça kullanışlıdır.

Şimdide torrentin nasıl kullanılacağına geçelim. Şimdilik basit bir şekilde anlatalım ki aklınızda soru işareti kalmasın. Öncelikle torrent indirmek için bir torrent programına ihtiyacınız vardır. Genellikle iki adet program bulunmaktadır bunlardan biri bittorrent diğeri ise utorrent’tir. Dilediğinizi indirebilirsiniz. Ardından indireceğiniz dosyayı torrent dosyası olarak önceden bilgisayara indirmelisiniz. Bunu yapmak oldukça basittir.

İndirmek istediğiniz dosya adının sonuna torrent yazıp aratırsanız kolayca bulabilirsiniz. Programı açın ve indirdiğiniz dosyayı geniş alana sürükleyin. Birkaç saniye içinde indirme başlayacak ve indirmeniz hızlı bir şekilde devam edecektir. Fakat hızlı indirdiği için internet kullanımız da biraz yavaşlama olabilir.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: İnternet

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı