Ana Sayfa » Uygulamalar » Swiftkey Uygulaması nedir?
SwiftKey

Swiftkey Uygulaması nedir?

Akıllı telefonlarımız için her gün yeni uygulamalar çıkmakta. Bunlardan en çok tercih edilen uygulamalar ise telefonumuzu kişiselleştirebileceğimiz uygulamalar. Telefon ekranında görmeye en çok alıştığımız şeylerden bir tanesi de klavyedir. Klavye tasarımınızın güzel olması, telefonu bambaşka bir görünüme kavuşturabilir. Swiftkey, klavye uygulamalarının içinde en çok tercih edilen klavye uygulamasıdır.

Uygulamayı Google Play Market üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Şimdi uygulamanın özelliklerini bir bakalım.

1-) Türkçe Karakter Desteği :

Uygulama, Türkçe karakterleri tamamı ile destekliyor. Böylece yazı yazarken imla kurallarına uygun ve anlaşılır yazılar yazıyoruz.

2-) Tema Desteği :

Birbirinden güzel olan temalar da uygulama içerisinde mevcut. Bunlardan bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz. Ücretli olan temaların içinde gerçekten güzel içerikler var. Fiyatları da 2-3 lira arasında değişiyor. Bu fiyatlara bu tasarımları almak, bana sorarsanız gayet mantıklı.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

3-) Akıllı Bir Klavye :

Uygulama, siz onu kullandıkça sizin neler hakkında konuştuğu hafızaya alıyor. Böylece aynı cümleyi bir daha kullanacağız zaman size kelime tahminleri yaparak çok daha hızlı yazı yazmanıza yardımcı oluyor. Üstelik yaptığı tahminler son derece mantıklı ve gerçekten sizin kullanmakta olduğunuz kelimeler.

4-) Otomatik Noktalama İşaretleri ve İmla Kuralları :

Uygulama, yazmış olduğunuz cümleleri imla kurallarına göre tekrar düzenler. Noktadan sonra büyük harfle başlar. Özel bir isim kullandığınız zaman kesme işareti ile ekleri kelimeden ayırır. Yanlış yazdınız kelimelerin doğrularını size kelime tahmini bölümünde gösterir.

5-) Sesle Yazma Özelliği :

Google altyapısını kullanan uygulamada konuşarak da yazı yazabilirsiniz..

İşte SwiftKey, tüm bu özelliklerin birleştiği kullanışlı bir uygulamadır. Klavyeyi kullanmakta olduğunuz cihaza herhangi bir zarar gelse bile uygulama üzerinde daha önceden girmiş olduğunuz bilgiler mevcut olacağı için tekrar indirdiniz zaman kelime tahminleri eski haline dönecektir.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir