Ana Sayfa » Uygulamalar » Snapchat Uygulaması
Snapchat

Snapchat Uygulaması

Bildiğiniz gibi Snapchat son zamanlarda çok popüler olan bir uygulama halinde geldi. Uygulamanın temel mantığı şu ; bir fotoğraf çekiyorsunuz ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmak için uygulama yüklüyorsunuz. İsterseniz üzerine bir satırlık not düşüyorsunuz. Arkadaşlarınız sizin yüklediniz fotoğrafı görebiliyor. Konumuz da bu uygulama ile alakalı. Bugün sizlere Snapchat ipuçları ve uygulama hakkında bilgiler vereceğim.

Uygulamada şöyle bir durum var ki fotoğrafı açan şahıs fotoğrafınızı sadece 24 saat görebiliyor. Fotoğrafınızın ekran görüntüsü alınamıyor. Eğer biri cesaret edip de alırsa, ekran görüntüsü alındığına dair size bildirim geliyor. Yani bir nevi kendini ele vermiş oluyor. Uygulamada bir de özel mesaj bölümü var. Bu bölümde isterseniz yazılı metin isterseniz de görsel içerik paylaşabiliyorsunuz.

Görüntü paylaşmak istiyorsanız fotoğrafı çekiyorsunuz, daha sonra göndermek istediğiniz arkadaşınızı seçiyorsunuz. Fotoğrafı görebileceğiniz kişi için bir görüntüleme süresi ayarlıyorsunuz. 0 ile 10 saniyede arası bir süre belirledikten sonra fotoğrafı gönderiyorsunuz. Fotoğrafı sadece gönderdiğiniz arkadaşınız görebiliyor belirlediğiniz sürede fotoğrafı gördükten sonra fotoğraf tamamen siliniyor. Yani kendini imha ediyor da diyebiliriz az önce de bahsettiğim gibi fotoğrafınızın ekran görüntüsünü alamıyorsunuz.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

Uygulamanın içerisinde çok güzel efektler de yer alıyor. Bu efektleri kullanmak için, kamera sizi gösterdiğinde yüzünüze bir süre basılı tutun. Uygulama sizin yüzünüzü taşıyacaktır. Daha sonra istediğiniz bir efekti seçin ve sizde nasıl duracağına bakın. Beğenirseniz efekt yüzünüzdeyken bir fotoğrafını çekebilir veya videoya alabilirsiniz. Video çekme özelliği şuan için tüm telefonlarda kullanılamıyor.

Şöyle bir yol deneyenler de başarısız oluyor ;

telefon interneti kapalıyken ekran görüntüsü alırsanız, açtığın zaman yine aynı şekilde bildirim gidiyor. Peki bundan nasıl kurtulabiliriz? Maalesef şu an için bir yöntem yok şöyle bir şey yapabiliriz. Yanınızda başka bir telefonun varsa.. Telefonunuzun kamerasını açtıp, daha sonra fotoğrafı eski telefondan açarak ikinci telefon kamerasından fotoğraf çekebilirsiniz.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir