Bizimle iletişime geçin

Pokemon Go Nedir?

pokemon-go-nedir

Mobil

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon go yapımcısına Türk Hava Yolları’nın gelirinden 3 kat daha fazla gelir sağladı ve firmanın hisselerinin yüzde 53 oranında büyümesini sağladı. Daha önceki yıllarda sanal kartlar, çizgi film ve Pokemon oyuncakları ile hayatımıza girmiş olan bu oyun son dönemde akıllı telefonlar da oynanabilmek amacıyla yeniden geliştirildi ve ufak değişiklikler ile yeniden sanal oyun tutkunlarının karşısına çıktı

Pokemon go nedir ve nasıl oynanır? gibi sorular da arama motorlarının en çok aranan kelimeleri arasında yer almayı başardı. Oyunun kahramanlarının açık alanda yakalanarak çeşitli özelliklerinin düşman karakterleri ile dönüştürülmesi esasına dayanmaktadır. Çocukluğunuzdan da hatırlayacağınız Pokemon çizgi filmlerin de Pokemon yaklaşık 150 kadar karakteri bulunmakta ve her biri farklı özelliklere sahip karakterler yine farklı özellikteki düşmanlar ile savaşlar olmaktaydı.

Pokemon go bugün güncellenerek ve akıllı telefonlara uygulanarak birçok kişinin tutkunu olduğu oyun haline gelmiş ve oyun severlerin saatlerini ayırıp bu oyunda kahramanları bulma, yakalama ve dövüştürme isteğiyle devam etmiştir. Sanal ortamda oynadığınız birçok oyundan daha heyecanlı ve daha sürükleyici bulabileceğiniz Pokemon go yalnızca ülkemizde değil yurtdışında Amerika Birleşik Devletleri’nde ve daha birçok ülkede büyük ilgi görerek oyuncular tarafından oynanmaktadır. Bir Japon oyunu olan Pokemon Go yapımcısı Nintendo’ya bu oyunu daha da geliştirme hevesi kazandırmış olup oldukça karlı bir oyun haline gelmiştir ve beklenilenden çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaşmış beğenilmiş ve tutulmuştur.

Pokemon Go oyunu Amerika Birleşik Devletleri’nin son derece yakın oyun tutkunları oyunu geçebilmek yeri kahramanlar bulabilmek için öyle çok uğraştı. Bu işi para kazanma yöntemi olarak kullanmaya başlayan gençler ortaya çıktı 24 yaşında bir genç kız Pokemon Go oyunu onbeşinci seviyeye kadar oynayabildiğini ve Pokemon karakterlerinin nasıl nerelerde bulabileceğini iyi bildiğini anlatırken gazeteye verdiği ilanla bir saatte 20 dolara Pokemon karakterleri bulunur şeklinde bir ilan vererek bu oyuna olan ilginin ne kadar çok arttığını ve oyun tutkunlarının bu oyundan para kazanır hale geldiğini gösterdi.

Genç kız sizin yaşadığınız şehrin ve sizin bilgilerinize dair her şeyi ele geçirerek oyunda level atlamak üzere birçok karakteri bularak oyunu geliştirebilmenizi sağlıyor. Bu yolla boş vaktini değerlendirerek hem zevk alıyor hem de Türkiye Cumhuriyeti parasına göre bir saatte 60 lira kazanıyor. Oldukça popüler hale gelen bu oyun oynanırken kendine ayrı bir ilan sayfası açan genç kız yine bu ilan sayfası üzerinden oyuncuların bilgilerine erişebiliyor ve bu şekilde oyunu geliştirerek kazanç elde ediyor.

Sizde telefonunuzdan, tabletinizden ve cihazlarınızda salon oyunları oynamaktan zevk alıyor ve kimi zaman bu Oyuna bağımlı hale geliyorsanız şimdi yeni bir macera denemenin tam zamanı Pokemon go gibi eğlence ve adrenalin duygusunu uçta hissedeceğiniz bu oyunu deneyerek kısa süre içinde birçok karaktere sahip olabilirsiniz. Bu karakterler sayesinde düşmanlarınızla savaşmaya başlayabilirsiniz. Farklı boyutlarda gelişecek olan karakterleriniz oyunun gelişmesiyle daha da özellikle ve aktif hale gelecektir.

Sanal âlemde oyun oynamanın zevkine küçük, büyük demeden vardığımız şu günlerde farklı bir serüvene doğru yolculuk yapmak eminim küçük oyun tutkunlarını cezbedecek ve harekete geçirecektir. Yıllar önce çizgi film izlediğimiz ve karakterlerin kartları ile oyunlar oynayarak savaşlar yaptığımız unutulmaz efsane bir oyun bugün sanal ortamda oynayabileceğiniz harika bir macera haline geldi. Sizler de şimdi bu uygulamayı akıllı cihazınıza indirerek oyun serüvenine başlayın eğlenceli saatler geçirin.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Mobil

 • arkadaslik-uygulamalari arkadaslik-uygulamalari

  Mobil

  8 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

  Yazar:

  Arkadaşlık uygulamaları android, en iyi arkadaşlık uygulamaları, en popüler arkadaşlık uygulamaları, mobil arkadaşlık programları, kız arkadaş...

 • pokemon-go-pikachu-yakalama pokemon-go-pikachu-yakalama

  Mobil

  Pokemon Go Pikachu Bulma

  Yazar:

  Pokemon go pikachu bulma, Pokemon go pikachu yakalama, Pokemon go pikachu location, Pokemon go pikachu nerede,...

 • pokemon-go-indir pokemon-go-indir

  Mobil

  Pokemon GO (Android ve iOS)

  Yazar:

  Çocukluk yılları 90’ların sonuna yada 2000 lerin başlarına denk gelenlerin çok yakında bileceği bir çizgi film...

 • nabiz-uygulamasi nabiz-uygulamasi

  Mobil

  Haber Uygulaması

  Yazar:

  En yeni uygulamaları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Eğer haber takip etmeyi seviyorsanız ve aynı kanal içerisinde...

 • whatsapp-app whatsapp-app

  Mobil

  Whatsapp Takip Programı

  Yazar:

  Bildiğiniz gibi artık sosyal dünya hayatımızda çok büyük bir yer kapamaya başladı. Özellikle de mesajlaşma uygulaması...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı