Ana Sayfa » Uygulamalar » Olmazsa Olmaz 8 Android Uygulama
Android-apps

Olmazsa Olmaz 8 Android Uygulama

Android kulllananlar için telefonunuzda bulunması gereken 9 uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz. Gayet kullanışlı ama çok popüler olmayan uygulamalar, bazen bizim için çok değerli olabiliyor. İşte telefonunuzda sizi hızlandıracak ve hayatınızı kolaylaştıracak 9 uygulama.

1. Fleksy Klavye + Emoji

Fleksy Klavye ile yorum yapma, mesaj atmak çok daha kolay. Bu uygulama sayesinde telefonunuza bakmadan dahi doğru bir şekilde istediğinizi yazabilir ve mesaj yollayabilirsiniz. Çeşitli eklentileriyle Fleksy daha da kullanışlı bir uygulama oluyor. Ama eklentiler olmadan dahi uygulama telefonumuzda yer almayı hak ediyor.

2. Inbox by Gmail

Inbox bir e-mail devrimidir. Bütün e-maillerinizi toparlar ve önemli olanları sizin için seçer ve üst sıraya yerleştirir. Spam maillerin çoğaldığı ve üye olduğumuz her sitenin bize mail ile bildirim yapması can sıkarken, imdadımıza Inbox koştu ve bunları birbirinden ayırmamızı sağladı. Sizin için en önemli mailleri görmek istiyorsanız, hemen Inbox‘u telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir.

3. QR & Barcode Scanner

Alışverişte, markette, herhangi bir mağazada yada herhangi bir üründe barkotu okutmak isterseniz, sizin için en kullanışlı uygulama QR & Barcode Scanner‘dır. Google Play’de bu tarz uygulama çok fazla var. Ama onların içerisinden sizler için en kaliteli olanını seçtik.

4. ES Dosya Yöneticisi

300 milyondan fazla indirme sayısıyla zaten kendini ifade eden ES Dosya Yöneticisi bizim için vazgeçilmez bir uygulamadır. Bu uygulama sizin telefonunuzda depolanan dosyaları bulmayı çok kolaylaştırır. Bunun yanı sıra temiz bir biçimde uygulama kaldırmanızı sağlar. Normalde bir uygulamayı kaldırdığınızda sadece o uygulamanın kendisini kaldırırsınız ama ES Dosya Yöneticisi size sizin aktif kullanmadığınız ve telefonunuza ağırlık yapan uygulamalarında kaldırılması yönünde sizi bilgilendirir. Bunlar sadece ES Dosya Yöneticisinin yapabildiklerinin bir kısmı, daha fazlası için programı yüklemeniz gerekmekte.

5. Pushbullet

Pushbullet ile verimliliğinizi artırın, akıllı telefonunuza gelen herhangi bildirim yada mesajı direk olarak bilgisayarınızdan okuyun. Yani bilgisayar başındayken eğer bir bildirim yada mesaj aldığınızda telefonunuza gerek duymadan bilgisayardan mesajınızı görebilir ve cevaplayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Google Play’ e gidip Pushbullet‘i indirmektir. Ayrıca bilgisayarınızdan dosya yollamak istediğinizde Pushbullet yardımı ile yapabilirsiniz.

6. IFTTT

IFTTT otomasyon uygulaması sayesinde, sen evdeyken kesinlikle telefonunda kayıp çağrı olmayacak çünkü bu uygulama telefonun eğer sessizdeyse sesli moda alıp sizi uyaracak. Yada siz dışarı çıkarken hava durumundan haberiniz yoksa ve ıslanmak istemiyorsanız, sizi hava durumundan haberdar edip şemsiyenizi yanınıza almanızı sağlayacak. Kısacası sizin ve telefonunuzun işini bu uygulama ile çok kolaylaştırabilirsiniz.

7. LastPass Free Password Manager

Hayatımıza yeni uygulamalar, internet siteleri vs. girdiğinden ve her biri için ayrı ayrı üyelik gerektiği için her bir sitede yada uygulamada bir şifremiz bulunmakta. Her uygulama yada site için aynı şifreyi kullanmadığımız için bazen şifrelerimizi unutabiliyor ve hesabımıza giriş yapamıyoruz. İşte tam böyle anlar için size bir numaralı yardımcınız LastPass Free Password Manager olacaktır. Bu uygulama sizin şifrelerinizi koruma altına alıyor ve sizin için saklıyor. Artık hesaplarınıza şifre unutma yüzünden girememezlik olmuyor.

8. WiFi Automatic

Eğer çevrenizdeki WiFi’lerden devamlı haberdar olmak istiyorsan hemen WiFi Automatic’i yüklemelisin. WiFi Automatic senin için çevredeki WiFi’leri tarar ve seni haberdar eder.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir