Bizimle iletişime geçin

Kolay Web Sitesi Yapma

en-iyi-website-rehberi

İnternet

Kolay Web Sitesi Yapma

Yeni bir websitesi açmak isteyen ama programlar yada kodlar hakkında hiçbir bilgisi olmayan arkadaşlar için en kolay şekilde websitesi nasıl oluşturulur paylaşalım istedik. Eğer bir blog yada websitesi açmak istiyorsanız, yada kendi işiniz için bir websitesi düşünüyorsanız, başlangıçta bir site açma fikri yıldırıcı olabilir sizin için. İnternette çok fazla döküman bulabilirsiniz ama çoğu kişi için bu dökümanlar çok fazla işe yaramayabilir, eğer o konulara ilginiz yoksa.

Neyseki sizlerin işini kolaylaştıracak websiteleri ve fikirler mevcut. Eğer en kolay yoldan websitesi açmak istiyorsanız. Sizlere benim tavsiyem ThemeForest. Bu websitesinden kendinize en uygun temayı seçip bir websitesi oluşturabilirsiniz. Peki size bu websitesini açarken nelerin yardımcı olacağını düşünüyorsanız, buraya tıklayarak WordPress’in destek bölümüne ulaşabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için WordPress’i öneriyorum çünkü diğerlerine göre daha fazla kaynak bulabilir ve kendi destek forumdan her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz. Tüm bu bilgileri ve website adreslerini verdikten sonra, websiteniz için bir kaç önemli noktaya değinmek istiyorum. Bir websitesini açarken şunları kendinize sormanız ve bunlar üzerinde düşünmeniz gerekiyor.

1. Website içeriğinin ne olacağı konusunda düşünmelisiniz.
2. Websitenizin ismi (domain) konusunda düşünmelisiniz ve içeriğinize uygun bir domain seçmelisiniz.
3. Websitesine ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğine karar vermelisiniz. Websitenizin reklamnı yapmak için belirli bir paraya ihtiyacınız olabilir. Website reklamlarınızı Google Adwords ile yapabilirsiniz.
4. Websitenizin temasını okuyuca hitap edecek bir tema seçmelisiniz.

Son Söz : Eğer kaliteli bir websitesi yapmak istiyorsanız. Bütçe olarak başlangıçta Hosting, Domain ve Reklam masraflarınız olacaktır. Bunlar için yaklaşık olarak 150 TL ayırmalısınız.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: İnternet

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı