Bizimle iletişime geçin

Kıvırcık Saç Bakımı

kivircik-sac-bakimi-nasil-yapilir

Yaşam Stili

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saçlara sahip olan bayanların saç bakımı konusunda daha bilinçli ve titiz olmaları gerekmektedir. Çünkü kıvırcık saçlar çok kolay zarar görmektedir elektriklenir kurur ve kabarır. Bu tür saçları şekillendirmek oldukça zordur.

Eğer saçınız fazla kıvırcık ise banyodan sonra saçlarınızın kurumasını beklemek bir hayli uzun zaman alacaktır. Ancak saçınızın sağlığı için yapabileceğiniz en faydalı şeylerden biri de saç kurutma makinelerini olabildiğince az kullanmaktır. Çünkü fazla ısı, kuruluğu ile bilinmekte olan kıvırcık saçlara çok daha fazla zarar vermektedir. Saçınızı özellikle de havaların sıcak olduğu zamanlarda kendi kendine kurumaya bırakarak saçlarınızın daha fazla nem kaybetmiş olmasını önlemiş olursunuz.

Kıvırcık bir saçınız var ise asla ıslakken kestirmeyiniz. Çünkü bu pekte istemediğiniz bir sonuç ile karşılaşmanıza neden olabilir. Islandıkça bukleler kısalır ve saçınızın istediğinizden daha da fazla kesilmesinin önüne geçmek içinde saçınız kuru iken kestirmelisiniz. Kıvırcık saçlara sahip olanların en fazla karşılaştıkları problemlerden biri ise saçın tarandıktan sonra kabar şeklidir. Saçınızı yıkadığınız sırada saç kremi kullanıyorsunuz fakat yine saçınız açılmıyor ve taramakta zorlanıyor olmaktaysanız tarama işlemini banyoda iken saçınızı kremledikten sonra yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu yöntem buklelerinizin aynı zamanda ayrılarak daha fazla ve de ince bukleler haline dönüşmesini engelleyecektir, bu da şeklini koruyabilen ve daha az kabarmakta olan saç demektir. Eğer saçınızı yıkadıktan sonra taramayı tercih etmiyor iseniz, banyodan sonra karışan saçlarınızın uçlarınıza daha kolay taranmasını sağlayacak saç spreylerinden kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra argan yağları, sıvı saç kremleri önerilmektedir. Ayrıca kolay bir tarama işlemi içinde tasarlanmış olan geniş ve aralıklı tarakları tercih edilebilmektedir.

Saçınızı yıkadıktan sonra saçınızı havlu ile kurulamak ve eğer yeterince nazik şekilde davranmazsanız her tip saçlara zarar verebilir. Ancak özellikle bu kurulama yöntemi kıvırcık saçlarda daha riskli olmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için saçınızı yıkadıktan sonra saçınızı havlu ile kurulamak yerine kağıt havlu ile kurulamayı deneyebilirsiniz.

Kıvırcık saçlara sahip olanlar saç düzleştirici aletler ile aralarına biraz mesafe de koymalarında fayda olacaktır. Çünkü saç düzleştirici ve yıpratmakta olan ürünlerin aletlerin fazla kullanılması saçlarınızın yapısında pek de hoşunuza gitmeyen yeniliklere neden olabilmektedir. Eğer buklelerinin şeklini koruyabilmek istiyorsanız saçınızı sık sık düzleştirmekten sakınmalısınız.

Geceleri yatmadan önce saçlarınızı öne eğerek, olabildiğince yukarıdan toplayınız. Saçlarınızı fazla sıkıp zarar vermemek için de lastik tokalar yerine kumaş tokalar tercihiniz olabilir. Eğer saçınız çok uzun ise gevşek şekilde topuz yapabilirsiniz. Bu önerilmekte olan yöntem ile gece saçlarınızın üzerine yatmamış olursunuz. Saçlarınızı toplama tüyosu verecek olursak kıvırcık saçları daha hoş gösterecektir. Basit ve doğal görünüm için saçlarınızın buklelerinini biraz daha geniş yapabilmek ve buklelerini yumuşatmakta güzel bir seçim olmaktadır.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Yaşam Stili

 • dovme-nasil-yapilir dovme-nasil-yapilir

  Yaşam Stili

  Dövme Nasıl Yapılır?

  Yazar:

  Geleneksel olarak yaşamını sürdüren toplumumuzda dövme yaygın olmayan ya da dini inanışına göre de tasvip edilmeyen...

 • koprucuk-kemigine-dovme-modelleri koprucuk-kemigine-dovme-modelleri

  Yaşam Stili

  Köprücük Kemiğine Dövme

  Yazar:

  Köprücük kemiğine dövme yaptırmak biraz cesaret ister. Neden? Birincisi, ağrı verir. İkincisi, elbise ile kapatması zordur....

 • Erkek-Ayakkabilari-2016 Erkek-Ayakkabilari-2016

  Yaşam Stili

  Erkek Ayakkabı Modelleri

  Yazar:

  Giyinmek sadece kadınlar için değil erkekler için de önemlidir. Erkekler de giyim konusun da modayı takip...

 • erkek-balo-kombinleri erkek-balo-kombinleri

  Yaşam Stili

  Erkek Balo Kombinleri

  Yazar:

  Giyinmek önemlidir özen ister modayı takip etmek ve gözlemlemek ister çevre de kıyafetleri vitrinleri son yıllarda...

 • yazin-erkekler-ne-giymeli-1 yazin-erkekler-ne-giymeli-1

  Yaşam Stili

  Yazın Erkekler Ne Giymeli?

  Yazar:

  Erkeklerin giyimden önce ruhları şık ve nazik olmalı… zaten ruhunun kibarlığı ve güzelliği onun kılık kıyafetine...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı