Bizimle iletişime geçin

Kadın Tesettür Kıyafetleri

tesettur-giyim

Yaşam Stili

Kadın Tesettür Kıyafetleri

İnsanlar var oluşlarından bu yana etkilendikleri kültürler, dini inanışları, yaşam tarzları hayatlarına yansımıştır. Bu bütün dünyada bu şekildedir insanlar yaşayış şekillerini kültürlerini, inançlarını kıyafetlerine yansıtırlar. Örneğin İskoçya’da erkekler etek giyerler İskoç erkeklerinin giymiş olduğu kıyafet Anadolu kültüründe de etek kadınların kıyafetidir. Bizim dinimiz ve yaşantımız da bu kültü hakimdir. Bizim erkeklerimize göre etek giymek çok ters bir davranıştır işte bizim de dini inanışımız gereği tesettürlü (kapalı) olmak dinimizin gereğidir.

Saçınızı kapatmak vücudunuzun dikkat çekmeyecek şekilde kapatmak bizim dinimizin gereklerindendir işte son yıllarda tesettür giyim çok fazla tekstil de boy göstermiştir. Genç insanların da dinin gerektirdiği şekilde giyinmeye özen göstermeleri sebebi ile tesettür giyim çok çeşitlilik kazanmıştır. Kadın tesettür kıyafetleri, tesettür giyim deyince akla tabii ki de başörtüsü, pardüseler, tesettüre göre dikilmiş kıyafetler, elbiseler, etekler yine son yıllarda pantolonlar görünmektedir. Başörtüsünün diğer bir versiyonu da şallar yine başörtüsü adı altında kullanılan düzgün tutması için tokalar kullanılan örtüdür. Yine 2016 yılında tesettür giyim de daha feminen renkler kullanılmaktadır.

tesettur-giyim-2016

Parduselerde ve trench kot vardı vizyon renkleri, siyah renkler ve spor kesimli kahve tonlarında pardesüler tercih edilmektedir. Kadın tesettür kıyafetleri yine pardesüler de zikzak desenleri, Osmanlı motifleri ve Vav harfinin motifleri gözümüze çarpmaktadır.

kadın-tesettür-kıyafetleri

Daha önceki yıllarda şal kullanımı daha fazla iken 2016 yılın da kare eşarp kullanımı daha yaygın olacak gibi görünüyor genç kesim kendinden desenli ve canlı renkli kare Şifon eşarpları daha çok tercih edecektir. Yine 2016 yılında tesettür giyim de gece kıyafetleri yani abiye kıyafetler kullanılacak bunlardan en çok göze çarpan renkler siyah, saks mavisi, vizyon gri renkler ve parlayan saten kumaşlar ve üzerine dantel yapılan gece kıyafetleri daha çok göze çarpmaktadır. Yine son yıllarda panço modelleri gözümüze çarpmaktadır.

kadın-tesettür-kıyafetleri-1

Pardesülerin üzerine aldığımız pançolar, dokuma pançolar, kumaştan yapılmış pançolar, tesettür giyim en göze çarpan aksesuarlarındandır. Kadın tesettür kıyafetleri yine tesettür de önemli bir yeri olan feraceler de kullanılmaya başlandı feracelerin özelliği uzun olması topuklara kadar kollarının ellerinizin üstüne kadar uzaması ve genellikle siyah rengin tercih edilmesidir.

Söz Elbise Modelleri

Vitrinlere baktığınızda tesettür giyimin o kadar çok ilerlediğini görüyoruz ki hemen hemen her her semtte tesettür giyim mağazaları mevcuttur aradığınız her çeşidi bir mağazada bulabilirsiniz. Eşarp, Şal, pardesü, pardesüye uygun eşarplar, takım elbiseler, etek ceket, takımlar ve bir çok çeşit bu mağazalar da mevcuttur. İsterseniz spor kesimler açık renkler dilerseniz daha classic ve kapalı renkler özellikle kış mevsimlerin de koyu renkli kabanlar mağazalar da mevcuttur. Yine tesettür sektörünün ilerlemesiyle başka bir alana da yayılmıştır kuaförler de çeşitli başörtü modelleri tesettürlü gelinlerin tercih ettikleri başörtü modellerini kuaför salonlarında da yerini almıştır.

kadın-kapalı-giyim

Başörtüsünün üstüne uygulanan çeşitli taşlar, saçlar için kullanılan aksesuarlar yine başörtüsü süslenerek gelinlerin ve kapalı bayanların daha güzel olması bu şekilde sağlanabiliyor. Kadın tesettür kıyafetleri yine tesettür giyim de gelinlikler, nişan kıyafetleri, söz kıyafetleri de yerini almıştır daha mütevazi kapalı gelinlikler, uzun kollu dekoltesi olmayan gelinlikler, tesettürlü bayanlar için vitrinlerde yerini alır.

En Yeni Gelinlik Modelleri

Kapalı olmak spor giyinememek demek değildir günümüz de kapalı olup da spor giyinen bir çok kadın vardır. Önemli olan insanın kendine bir tarz belirleyip buna uygun kıyafetler seçip üzerine yakıştırmasıdır. Genç insanlar daha renkli ve cıvıl cıvıl kıyafetler giymek isterler ve buna göre seçim yaparlar işte tekstilde bu arayışlara göre çok çeşitlik esastır her insanın zevkine, giyim tarzına, dini inanışına göre kıyafetler düşündüğü düşünülüp tasarlanıp insanlara sunulmaktadır.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Yaşam Stili

 • dovme-nasil-yapilir dovme-nasil-yapilir

  Yaşam Stili

  Dövme Nasıl Yapılır?

  Yazar:

  Geleneksel olarak yaşamını sürdüren toplumumuzda dövme yaygın olmayan ya da dini inanışına göre de tasvip edilmeyen...

 • koprucuk-kemigine-dovme-modelleri koprucuk-kemigine-dovme-modelleri

  Yaşam Stili

  Köprücük Kemiğine Dövme

  Yazar:

  Köprücük kemiğine dövme yaptırmak biraz cesaret ister. Neden? Birincisi, ağrı verir. İkincisi, elbise ile kapatması zordur....

 • Erkek-Ayakkabilari-2016 Erkek-Ayakkabilari-2016

  Yaşam Stili

  Erkek Ayakkabı Modelleri

  Yazar:

  Giyinmek sadece kadınlar için değil erkekler için de önemlidir. Erkekler de giyim konusun da modayı takip...

 • erkek-balo-kombinleri erkek-balo-kombinleri

  Yaşam Stili

  Erkek Balo Kombinleri

  Yazar:

  Giyinmek önemlidir özen ister modayı takip etmek ve gözlemlemek ister çevre de kıyafetleri vitrinleri son yıllarda...

 • yazin-erkekler-ne-giymeli-1 yazin-erkekler-ne-giymeli-1

  Yaşam Stili

  Yazın Erkekler Ne Giymeli?

  Yazar:

  Erkeklerin giyimden önce ruhları şık ve nazik olmalı… zaten ruhunun kibarlığı ve güzelliği onun kılık kıyafetine...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı