Ana Sayfa » Uygulamalar » Hemen Kaldırılması Gereken Uygulamalar
android

Hemen Kaldırılması Gereken Uygulamalar

Eğer iyi bir telefon kullanıcısı iseniz ve telefonunuzun sağlığını düşünüyorsanız, sizleri bazı uygulamalar hakkında uyarmamız gerekiyor. Akıllı telefonunuzun bataryası yetmiyorsa yada telefonunuzdan yeterli performansı alamıyorsanız ve aşağıdaki uygulamalar sizde mevcut ise, derhal onlardan kurtulun. Peki hangi uygulamalar telefonun bataryasını sömürüyor?

1. Facebook

Facebook android uygulaması sizi arkadaşlarınızla yada eş dostlarınızla hep birlikte tutar. Saniyelik olaylardan dahi facebook uygulaması sayesinde haberdar olabilirsiniz. Bildirimler, mesajlar, yorumlar her daim sosyal hayatın içerisinde facebook uygulaması ile kalabilirsiniz. Ama ne yazık ki bu kadar sosyal ortandan haberdar olmak ve o ortamın içerisinde olmak telefonunuzun bataryasını tüketiyor. Facebook uygulaması arka planda devamlı olark çalıştığından sizin günlük bataryanızın büyük bir kısmını alıp götürüyor.

Özellikle akşama batarya kalmıyor ve her gün akşam telefonum kapalı eve dönüyorum diye şikayet ediyorsanız, facebook uygulamasını kaldırıp bir iki gün denemesini yapabilirsiniz. Facebook ile bağlantınızı internet sayfasından açarakta takip edebilirsiniz.

2. Hava Tahmini

Eğer telefonunuzda hava tahmini ve bildirimi yapan herhangi bir uygulama yada eklenti mevcutsa onu devre dışı bırakmanız telefonunuzun batarya ömrünü uzatacaktır. Bu uygulamalar sık sık güncelleme yaptığından dolayı arka planda sürekli çalışacaktır, işte tamda bu yüzden sizin zaten zor yeten bataryanızı tamamen kullanacaktır.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

3. AntiVirüs Uygulamaları

Android kullanıcıları için Antivirüs gereklimidir yoksa değilmidir? Bu tartışmaya açık bir konu ama her nasıl olursa olsun batarya ömrünüzü tüketen uygulamaların başında Antivirüs uygulamaları gelir. Bu yüzden aslında çokda gerek olmayan bir uygulama için günlük bu kadar enerji harcamaya gerek olacagını düşünmüyoruz. Kendi korumanı kendin yap!

4. Clean Master

Aslında sizin telefonunuzu korumak ve performansını arttırmak için tasarlanmış bir uygulama nasıl olurda sizin telefonunuza zarar verebilir? Aslında Clean Master gereğinden fazla batarya kullanması ve istemsizce sizin izin vermediğiniz uygulamaları kaldırması ve bazen sizin aslından silmek istemediğiniz dosyaları silerek bunu yapıyor.

Başka Hangi Uygulamaları Kaldırmalıyım?

Tüm uygulamalarınızı şöyle bir kontrol edip, aslında hangisinin gerekli hangisinin gereksiz olduğuna siz karar verebilirsiniz. Ama genel olarak bataryadan şikayetçi olanlar arka planda devamlı çalışan ve her an aktif olan uygulamalardan uzak durmalılar. Çok aktif kullanmadığınız uygulamalarıda temizlemek telefonunuzun performansı açısından iyi olacaktır.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir yorum

  1. Merhaba abi. ben kardeş ülke Azerbaycandanım. Bir problemim var çözerseniz çok mutlu olurum. ben geçen yılın temmuz ayında yeni bir telefon aldım. (adı SAMSUNG GALAXY GRANDE PRİME gold) telefon son iki ayda kendi kendine kapanıyor. bu neden ola bilir?? şimdiden teşekkurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir