Bizimle iletişime geçin

Google Drive Uygulaması

google-drive

Mobil

Google Drive Uygulaması

Google Drive nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar?

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların içinde otomatik olarak gelen uygulamalardan bir tanesi de Google firmasının bize sunmuş olduğu Drive uygulaması. Belki hiç merak edip de bakmamış olabilirsiniz. Peki sizce ne işe yarıyor bu Drive?

Google Drive
bizim her türlü dosyamızı internet üzerinde saklıyor ve herhangi bir silinme durumunda, mail adresimiz ile Drive uygulamasına giriş yaparak tüm dosyalarımızı buradan bulup tekrar indirebilirsiniz. Telefonlarımızım hafızalarının dolduğu günümüzde bana sorarsanız çok yararlı bir uygulama. Google Drive başlangıç olarak bizlere 10gb boyutunda bir saklama alanı sunuyor. Bu boyut gayet yeterli gibi görünüyor. Fakat yine de size yetmiyorsa ve daha fazla yedeklemek alanına ihtiyaç varsa. Küçük ücretler karşılığında Google size ek depolama alanı sunuyor. Bunu satın almak için Google Drive internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Google Drive hangi konularda kullanılır?

1-) Rehber Yedekleme :

Telefon veya hat değiştirdiğiniz zaman rehberinizdeki tüm kişiler silinir. Böyle bir durumda da bize baya bir iş çıkar. Herkesin numarasını tek tek birilerinden istemek ve tekrar telefonu kayıt etmek gerekir. Bu durumdan kurtulmak için rehberinizi Google Drive uygulamasına yükleyebilirsiniz.

2-) Anılarınızı Yedekleyin :

Sürekli olarak fotoğraf çekiyor olabilirsiniz. Özellikle, toplu gezi gibi uzun süre evden uzak kalacağınız zamanlarda telefon hafızası dolar ve fotoğraf hayalleriniz yarım kalır. Böyle durumda da çektiğiniz fotoğrafları hemen Drive üzerinden yedekleyip eski fotoğrafı silebilirsiniz. Google Drive size 10gb boyutunda bir yüklemek alanı sunmakta. Bu alan da çoğu dosyayı yedeklemek için oldukça büyük.

3-) Müziklerinizi Yedekleyin :

Şimdiye kadar sevdiğiniz tüm müzikleri telefona indirmiş ve kaybolmasından korkuyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda da tüm müziklerinizi tek bir tıklama ile internete yedekleyebilirsiniz. Böylece herhangi bir silinme durumunda Google Drive üzerinden hemen müzikleri indirip telefona atabilirsiniz.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Mobil

 • arkadaslik-uygulamalari arkadaslik-uygulamalari

  Mobil

  8 Mobil Arkadaşlık Uygulaması

  Yazar:

  Arkadaşlık uygulamaları android, en iyi arkadaşlık uygulamaları, en popüler arkadaşlık uygulamaları, mobil arkadaşlık programları, kız arkadaş...

 • pokemon-go-pikachu-yakalama pokemon-go-pikachu-yakalama

  Mobil

  Pokemon Go Pikachu Bulma

  Yazar:

  Pokemon go pikachu bulma, Pokemon go pikachu yakalama, Pokemon go pikachu location, Pokemon go pikachu nerede,...

 • pokemon-go-indir pokemon-go-indir

  Mobil

  Pokemon GO (Android ve iOS)

  Yazar:

  Çocukluk yılları 90’ların sonuna yada 2000 lerin başlarına denk gelenlerin çok yakında bileceği bir çizgi film...

 • pokemon-go-nedir pokemon-go-nedir

  Mobil

  Pokemon Go Nedir?

  Yazar:

  Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon go...

 • nabiz-uygulamasi nabiz-uygulamasi

  Mobil

  Haber Uygulaması

  Yazar:

  En yeni uygulamaları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Eğer haber takip etmeyi seviyorsanız ve aynı kanal içerisinde...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı