Ana Sayfa » Uygulamalar » Google Drive Uygulaması
google-drive

Google Drive Uygulaması

Google Drive nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar?

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların içinde otomatik olarak gelen uygulamalardan bir tanesi de Google firmasının bize sunmuş olduğu Drive uygulaması. Belki hiç merak edip de bakmamış olabilirsiniz. Peki sizce ne işe yarıyor bu Drive?

Google Drive
bizim her türlü dosyamızı internet üzerinde saklıyor ve herhangi bir silinme durumunda, mail adresimiz ile Drive uygulamasına giriş yaparak tüm dosyalarımızı buradan bulup tekrar indirebilirsiniz. Telefonlarımızım hafızalarının dolduğu günümüzde bana sorarsanız çok yararlı bir uygulama. Google Drive başlangıç olarak bizlere 10gb boyutunda bir saklama alanı sunuyor. Bu boyut gayet yeterli gibi görünüyor. Fakat yine de size yetmiyorsa ve daha fazla yedeklemek alanına ihtiyaç varsa. Küçük ücretler karşılığında Google size ek depolama alanı sunuyor. Bunu satın almak için Google Drive internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Google Drive hangi konularda kullanılır?

1-) Rehber Yedekleme :

Telefon veya hat değiştirdiğiniz zaman rehberinizdeki tüm kişiler silinir. Böyle bir durumda da bize baya bir iş çıkar. Herkesin numarasını tek tek birilerinden istemek ve tekrar telefonu kayıt etmek gerekir. Bu durumdan kurtulmak için rehberinizi Google Drive uygulamasına yükleyebilirsiniz.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

2-) Anılarınızı Yedekleyin :

Sürekli olarak fotoğraf çekiyor olabilirsiniz. Özellikle, toplu gezi gibi uzun süre evden uzak kalacağınız zamanlarda telefon hafızası dolar ve fotoğraf hayalleriniz yarım kalır. Böyle durumda da çektiğiniz fotoğrafları hemen Drive üzerinden yedekleyip eski fotoğrafı silebilirsiniz. Google Drive size 10gb boyutunda bir yüklemek alanı sunmakta. Bu alan da çoğu dosyayı yedeklemek için oldukça büyük.

3-) Müziklerinizi Yedekleyin :

Şimdiye kadar sevdiğiniz tüm müzikleri telefona indirmiş ve kaybolmasından korkuyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda da tüm müziklerinizi tek bir tıklama ile internete yedekleyebilirsiniz. Böylece herhangi bir silinme durumunda Google Drive üzerinden hemen müzikleri indirip telefona atabilirsiniz.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir