Bizimle iletişime geçin

Gelin Başı Modelleri

gelin-basi-modelleri-2

Yaşam Stili

Gelin Başı Modelleri

Bir insanın hayatındaki en önemli günlerinden biri de düğünü olduğu gündür. Büyüklerimiz demişler insanın üç günü var birincisi doğduğu gün, ikincisi evlendiği gün, üçüncüsü de öldüğü gün diye. Evlilik Türk toplumu için oldukça önemli bir gündür. İnsan hayatında bir kere olup hayatının sonuna kadar devam edecek olan bir şeyin ilk adımıdır. İşte bu yüzden gelin adayları da damat adayları da bugün için oldukça özenirler kıyafetlerine, saçlarına ve makyajlarına… düğünlerin de hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan her şeyin en güzel şekilde olmasını isterler.

En Yeni Gelinlik Modelleri

Düğün salonları, düğünde ikram edilecek yiyecekler ve içecekler, her şey o gün bizim için oldukça önemlidir ve günler önceden bu hazırlıklara başlanır. Tarih alınır, nerede yapılacağına karar verilir. Zor ama zevkli ve hayatımızı son derece etkileyen bir olay olduğu için oldukça titiz davranır her şeyin çok güzel olmasını ve eksiksiz olmasını isteriz.

Gelinliğimizi seçmek ve gelin başı modelleri araştırmak için çok uğraşırız. Çünkü her genç kızın hayalidir gelin olmak. Bir kere olacağını düşündüğümüz için çok iyi karar vermek güzel seçim yapmak zorunda hissederiz kendimizi. Dergilerden, vitrinlerden her yerden ve tabii ki kendi yaratıcılığınız ve hayalimizde yarattığımız gelinliği bulmak için ya da üzerimize göre diktirmek için uğraşır dururuz. Kabarık mı olsun balık model mi olsun? Straplez mi olsun askılı mı olsun, yoksa daha mı kapalı olsun? diye çevremizdekilerin fikirlerinden de faydalanırız.

gelin-basi-modelleri-1

Yine gelin başı modelleri araştırırız. Kuaförler arar temiz ve en güzel kuaförü bulmaya çalışırız. Günler öncesinden gelin başı modelleri de araştırılarak karar verilenler arasındadır. 2016 yılı gelin saç modellerinde kısa saç ve ortaboy saç modelleri daha çok dikkati çekmektedir.

gelin-basi-modelleri-2

Gelinliğimizin güzelliğini tamamlayacağımız saç modellerimiz özellikle düğünleri bahar aylarında olacaksa dağınık topuzları ya da örgüler özellikle de saçları daha uzunsa daha geniş örgüler uzun saç modellerinde bahar aylarında oldukça yaygın bir saç modelidir.

gelin-basi-modelleri-3

2016 yılında saçlarda örgüleri oldukça sık görürüz. Örgü hem doğallığın ve masumiyetin simgesidir. Yine örgülerin arasına gelinliğinizin modeline göre inciler yada tek taşlar dizebiliriz. Bahar aylarına özgü papatyalar koydurabilir, dalgalı uzun gelin başı modelleri seçebiliriz. Ancak genellikle gelinlerin vazgeçilmezi topuzlardır.

gelin-basi-modelleri-4

Sade topuzlara gösterişli taşlar ve taçları koydurabiliriz ama daha sofistike bir görüntü oluştururuz. Gösterişli topuzları ise daha sade taşlar gezdirebilir yandan Örgülü topuz, bol Fransız modeli yan örgülü topuz, üstten örgülü topuzlar, balıksırtı örgülü topuzlar ve bunun gibi birçok topuz modeli yaptırabiliriz. Dağınık ve saçımızın açık kalmasını istiyorsak su yolu modeli bol şekilde aralıklarla hareketlendirirmiş su yolu çok sade ve güzel bir görünüm kazandırırdır.

gelin-basi-modelleri-5

Günümüzde daha çok gelinler sadelikten yana oldukları için saçlarını açık bırakmayı bazen de düz fönle duvaklarını takmayı tercih ediyorlar. Makyajla buna uygun olarak sade makyajlar daha çok gündemde. Zaten o gün oldukça yorucu geçeceği için çok yoğun makyaj yaptırmak da iyi olmayacaktır.

gelin-basi-modelleri-6

Akma tehlikesine karşı daha hafif tonlarda makyaj gelin adayları için daha uygun olacaktır. 1980’li 1990’lı yıllar da gelinler oldukça abartılı olurdu. Makyajları, kabarık topuzlar ve topuzun üstüne dökülen renk renk çeşit çeşit simler gelin dediğinizde aklınıza geliyordu.

gelin-basi-modelleri-8

Rengarenk en göze çarpan da kırmızı ruj hemen hemen bütün gelinler de abartılı allıklar kullanılıyordu. Günümüzde bu daha sade hale gelmiştir. Damatlar için bile o simlerden, pullardan damat tıraşından sonra saçlarının önüne dökülürdü. Bu günümüzde ise insanlar daha çok sadeliği tercih ediyorlar.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Yaşam Stili

 • dovme-nasil-yapilir dovme-nasil-yapilir

  Yaşam Stili

  Dövme Nasıl Yapılır?

  Yazar:

  Geleneksel olarak yaşamını sürdüren toplumumuzda dövme yaygın olmayan ya da dini inanışına göre de tasvip edilmeyen...

 • koprucuk-kemigine-dovme-modelleri koprucuk-kemigine-dovme-modelleri

  Yaşam Stili

  Köprücük Kemiğine Dövme

  Yazar:

  Köprücük kemiğine dövme yaptırmak biraz cesaret ister. Neden? Birincisi, ağrı verir. İkincisi, elbise ile kapatması zordur....

 • Erkek-Ayakkabilari-2016 Erkek-Ayakkabilari-2016

  Yaşam Stili

  Erkek Ayakkabı Modelleri

  Yazar:

  Giyinmek sadece kadınlar için değil erkekler için de önemlidir. Erkekler de giyim konusun da modayı takip...

 • erkek-balo-kombinleri erkek-balo-kombinleri

  Yaşam Stili

  Erkek Balo Kombinleri

  Yazar:

  Giyinmek önemlidir özen ister modayı takip etmek ve gözlemlemek ister çevre de kıyafetleri vitrinleri son yıllarda...

 • yazin-erkekler-ne-giymeli-1 yazin-erkekler-ne-giymeli-1

  Yaşam Stili

  Yazın Erkekler Ne Giymeli?

  Yazar:

  Erkeklerin giyimden önce ruhları şık ve nazik olmalı… zaten ruhunun kibarlığı ve güzelliği onun kılık kıyafetine...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı