Ana Sayfa » Uygulamalar » Formüller Free ve PhotoMath Uygulamaları
PhotoMath

Formüller Free ve PhotoMath Uygulamaları

Bugünkü konumuz size okuldaki derslerinizde yardımcı olacak mobil uygulamalar hakkında. Sürekli gelişmekte olduğu teknoloji sayesinde akıllı telefonlarınızı derslerinize için de kullanmamız artık mümkün. Bunun için çeşitli uygulamalar Google Play Market üzerinde mevcut. Tek yapmanız gereken market üzerinden uygulamayı telefona indirmek. İsterseniz uygulamalarımızı tanıtmaya başlayalım.

Formüller Free : YGS ve LYS anlamında tüm lise konularının formüllerini bulabileceğiniz bir uygulamadır Formüller Free. Şu an için bu uygulamada sadece fizik formülleri yazıyor fakat zaman içinde yeni dersler de ekleneceği söyleniyor.

PhotoMath : Matematikte denklemler konusunda zorlandığınız zaman kitaplara küsüp kapatıyor musunuz? Kimse sizi sorunuzu çözmediği için de denklem çözümlerinin nasıl yapılacağını öğrenemiyor musunuz? Artık bunların hiçbiri problem olmayacak. Çünkü PhotoMath sayesinde telefonunuzun kamerasını kullanarak denklemlerin detaylı çözümlerine hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz. Üstelik çözümünü yaptığı denklemin çözme aşamalarını size adım adım göstermesi için de bir seçenekleri mevcut. Yani artık denklem çözümlerini anlamak çok kolay olacak. Uygulama şu anda el yazısını algılamıyor sadece kitapta yer alan bilgisayar baskısı harfleri algılıyor ve denklemleri çözüyor.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

İlerleyen zamanlarda ise el yazısını da okuyan uygulamalar çıkacağı veya bu uygulamanın el yazısı da okuyabileceği ortalıkta gezen söylentiler arasında. Yani mükemmel bir denklem çözme canavarı da değil bu uygulama. Şu an için sadece basit denklemleri çözebilen uygulama alanına geliştirilecek gibi görünüyor. Ama yine de bize büyük oranda yardımcı olabilecek seviyede bir algoritması var. Özellikle denklemleri yeni yeni öğrenmekte olan bir çocuğunuza varsa bu uygulama, matematik derslerinde çok faydalı olacak.

Telefonların sürekli geliştiği bu çağda, dersler için bu tarz uygulamaların çıkması gerçekten sevindirici bir durum oluyor. Siz de ücretsiz olarak bu uygulamaların Google Play Market üzerinden telefonunuza indirebilir ve derslerinizde kullanabilirsiniz.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir