Ana Sayfa » Sosyal Medya » Facebook Güvenlik Ayarları
facebook-guvenlik

Facebook Güvenlik Ayarları

Sosyal paylaşım sitelerini günlük hayatımızda sıkça kullanıyoruz. Bunların arasında en çok kullandığımız sosyal paylaşım sitesi lise Facebook. Peki Facebook’ta yeterince güvende miyiz? Bu sorunun cevabı çoğu zaman evet olsa da bazen bizim güvenliğimizi tehdit edebilecek unsurlarla karşılaşabiliyoruz. Böyle zamanlarda ise korkmanıza gerek yok, tabii güvenlik ayarlarımızı ayarlamışsak. Bu ayarlardan bazıları şunlar..

– Kendi duvarınızda arkadaşlarınızın haricinde bir kişinin paylaşım yapmasını engelleyebilirsiniz. Böylece tanımadığınız kişiler gelip sizin duvarınıza reklam içerikli veya uygunsuz içeriğe sahip olan yazı ve resim gibi ögeler paylaşamaz. Böylece bir nebze de olsa güveniliğimizi sağlamış oluruz. Tabii daha bitmedi..

– Profil fotoğrafınızı, sadece arkadaş listenizde ekli olan insanlarla paylaşın. Böylece kötü niyetli insanların sizin fotoğrafınızı kullanmasına izin vermemiş olursunuz.

– Arkadaş listenizde tanımadığınız veya takma ad kullanan profilleri silin. Takma ad kullanan kişiler genellikle sizi uzaktan bir şekilde tanıtan ve sizi hakkınızda bir şeyler öğrenmek için size yanaşmaya çalışan kişilerdir.

– Otomatik olarak hesabınızdan çıkış yapma ayarını da yapmanız gerekiyor. Böylece siz Facebook’ta dolaştıktan sonra, kullandığınız cihazı kapattığınız anda otomatik olarak Facebook‘ta açık kalan profilinizden de çıkış yapılacak. Daha sonra cihazı açan kişiler sizden izinsiz hesabınıza giremeyecek.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

– Cep telefonu kullanıyorsanız, Facebook üzerinden telefonu numaranız ile onay almanız sizin için faydalı olacaktır. Herhangi bir çalınma veya şifrenizi unutma durumunda, daha önceden vermiş olduğunuz numara ile hesabınızı tekrar açabilirsiniz. Bir telefonda numarasını yalnızca tek hesap üzerinde kullanabileceğinizi unutmayın.

– TC kimlik numarası veya eski şifreleriniz gibi önemli bilgileri arkadaşlarınızla bile paylaşmayın. Çünkü bu bilgileri kullanarak Facebook destek ekibine mesaj atılırsa, bilgilerin hepsi doğru olacağı için Facebook hesabın sizde olduğunu sanıp bilgileri başka bir şahısla paylaşabilir.

Bu söylediklerimi uygularsanız hesabınız çok daha güvenlikli olacaktır.

Şuna bir göz atın

Yasak Siteleri Engelleme

Yasak Siteleri Engelleme

Hemen her ailenin karşı karşıya oldukları bir duruma kolaylık getirmek için sizlere yasaklı (pornografik sitelere) …

Bir yorum

  1. Facem çalındı ve ben nasıl alacağımı sitenizden öğrendim ama fare nin sağ kısmına bastığım halde arama şeyi gelmiyo başka bi tuş var mı varsa söylrseniz çok sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir