Bizimle iletişime geçin

Facebook Güvenlik Ayarları

facebook-guvenlik

Sosyal Medya

Facebook Güvenlik Ayarları

Sosyal paylaşım sitelerini günlük hayatımızda sıkça kullanıyoruz. Bunların arasında en çok kullandığımız sosyal paylaşım sitesi lise Facebook. Peki Facebook’ta yeterince güvende miyiz? Bu sorunun cevabı çoğu zaman evet olsa da bazen bizim güvenliğimizi tehdit edebilecek unsurlarla karşılaşabiliyoruz. Böyle zamanlarda ise korkmanıza gerek yok, tabii güvenlik ayarlarımızı ayarlamışsak. Bu ayarlardan bazıları şunlar..

– Kendi duvarınızda arkadaşlarınızın haricinde bir kişinin paylaşım yapmasını engelleyebilirsiniz. Böylece tanımadığınız kişiler gelip sizin duvarınıza reklam içerikli veya uygunsuz içeriğe sahip olan yazı ve resim gibi ögeler paylaşamaz. Böylece bir nebze de olsa güveniliğimizi sağlamış oluruz. Tabii daha bitmedi..

– Profil fotoğrafınızı, sadece arkadaş listenizde ekli olan insanlarla paylaşın. Böylece kötü niyetli insanların sizin fotoğrafınızı kullanmasına izin vermemiş olursunuz.

– Arkadaş listenizde tanımadığınız veya takma ad kullanan profilleri silin. Takma ad kullanan kişiler genellikle sizi uzaktan bir şekilde tanıtan ve sizi hakkınızda bir şeyler öğrenmek için size yanaşmaya çalışan kişilerdir.

– Otomatik olarak hesabınızdan çıkış yapma ayarını da yapmanız gerekiyor. Böylece siz Facebook’ta dolaştıktan sonra, kullandığınız cihazı kapattığınız anda otomatik olarak Facebook‘ta açık kalan profilinizden de çıkış yapılacak. Daha sonra cihazı açan kişiler sizden izinsiz hesabınıza giremeyecek.

Facebook ve Hotmail Sorunları

– Cep telefonu kullanıyorsanız, Facebook üzerinden telefonu numaranız ile onay almanız sizin için faydalı olacaktır. Herhangi bir çalınma veya şifrenizi unutma durumunda, daha önceden vermiş olduğunuz numara ile hesabınızı tekrar açabilirsiniz. Bir telefonda numarasını yalnızca tek hesap üzerinde kullanabileceğinizi unutmayın.

– TC kimlik numarası veya eski şifreleriniz gibi önemli bilgileri arkadaşlarınızla bile paylaşmayın. Çünkü bu bilgileri kullanarak Facebook destek ekibine mesaj atılırsa, bilgilerin hepsi doğru olacağı için Facebook hesabın sizde olduğunu sanıp bilgileri başka bir şahısla paylaşabilir.

Bu söylediklerimi uygularsanız hesabınız çok daha güvenlikli olacaktır.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

1 Yorum

1 Yorum

 1. yusuf islam

  Temmuz 26, 2016 de 5:11 am

  Facem çalındı ve ben nasıl alacağımı sitenizden öğrendim ama fare nin sağ kısmına bastığım halde arama şeyi gelmiyo başka bi tuş var mı varsa söylrseniz çok sevinirim

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Sosyal Medya

 • en-cok-izlenen-alman-youtube-kanallari-2018 en-cok-izlenen-alman-youtube-kanallari-2018

  Sosyal Medya

  En Başarılı 10 Alman Youtuber ve Kanalı

  Yazar:

  Hemen hemen her ülkede Youtuber olmak özellikle genç kesimin mesleği oldu. Bizde bu ve bundan sonra...

 • pinterest-neden-girilmiyor pinterest-neden-girilmiyor

  Sosyal Medya

  Pinterest’e Neden Girilmiyor? (2016)

  Yazar:

  Pinterest açılmıyor 2016, pinterest neden açılmıyor?, pinterest erişim yasağı, pinterest sayfam açılmıyor, pinterest sorun 2016, pintereste...

 • twitter-sifre-degistirme twitter-sifre-degistirme

  Sosyal Medya

  Twitter Şifre Değiştirme

  Yazar:

  Facebook, twitter, instagram, hotmail, gmail veya pinterest; hayatımızda sosyal medya kanalları çoğaldıkça haliyle her hesap için...

 • itiraf-sayfalari itiraf-sayfalari

  Hertelden

  üniversitelerin itiraf sayfaları

  Yazar:

  Son zamanlarda oldukça popüler olan ve derslerden bunalmış üniversite öğrencilerinin bir numaralı eğlence kaynağı itiraf sayfalarını...

 • whatsapp-durumlari whatsapp-durumlari

  Sosyal Medya

  Güncel Whatsapp Durumları 2016

  Yazar:

  Popüler whatsapp durumları, yeni whatsapp durumları, whatsapp durum yazıları, komik whatsapp durumu 2016. – Eğer hayatına...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı