Bizimle iletişime geçin

Eurovision 2016

eurovision-2016-turkiye

Hertelden

Eurovision 2016

bu 61.si düzenlenecek olan Eurovision için geri sayım başladı. Her sene bütün Avrupa’da merakla izlenen yarışma bu yıl ilke kez Amerika Birleşik Devletleri’nde de yayımlanacak. Yarışma için diğer bir sürpriz de Justin Timberlake‘in yarışmada sahne alması olacak. Avrupa Yayın Birliği (ABU) bu sene Justin Timberlake’in Can’t Stop Feeling şarkısını yarışmada seslendireceğini duyurdu. Organizasyon yetkilisi Eurovision tarihinde ilk defa bir dünya yıldızının Eurovision’da şarkısını tanıtacağını belirtti.

Yarışmaya sayılı günler kala bazı ilginç olaylarda yaşanmaya devam ediyor. Almanya’daki Eurovision elemelerinde Andreas Kümmert birinci olarak Almanya’yı Eurovisin’da temsil edecekti. Ancak Andreas Kümmert “ben bu görevi üstlenemeyeceğim” diyerek yarışmadan çekilme kararı aldı. Andreas’ın yerine Almanya’yı Eurovision’da Ann Sophie temsil edecek. Ann Sophie’de yarışmada ikinci olmuştu.

Eurovision 2016 ne zaman?

Bu yıl 61.si düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması 10 Mayıs tarihinde başlayacak ve Eurovision finali ise 14 Mayıs’da olacak. Eurovisin 2016 TRT kanalı tarafından naklen verilecek.

Eurovision 2016 Türkiye katılacak mı?

En son Azerbaycan’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasına katılan Türkiye, Can Bonomo ile 7. olmuştu. Türkiye’nin Eurovision 2016 ya katılıp katılmayacağıda merak konusuydu. Ancak TRT 2016 yılında da Türkiye Eurovisionda olmayacağını açıkladı.

Türkiye neden Eurovision’a katılmıyor?

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye artık Eurovision’a katılmama kararı almıştı. Peki neden böyle bir karar alındı? Eurovision’un puanlama sisteminde problemeler olduğunu düşündükleri ve ortaya çıkan kararların siyasi olduğunu TRT yarışmaya karşı olumsuz olduklarını ve puanlama sistemi değişmediği sürece yarışmaya dönmeyi düşünmediklerini belirtmişti. Jüri oylarının seyirci oylarına göre ağırlık kazanması da Türkiye’nin Eurovision‘a gitmeme sebeblerinden birisidir. Türkiye ile bazı ülkelerde bu konuya temas etmiş ve yarışmaya katılmama kararı almışlardı. Ancak Eurovision 2016 da o ülkeler fikirlerini değiştirdiler.

Eurovision’u kim kazandı?

İlk olarak 1956 yılında yapılan Eurovision Şarkı Yarışması İsviçre’nin birinciliği ile sonlanmıştı. Devam eden yıllarda büyük bir izleyici kitlesine ulaşan yarışmayı bir çok ülke kazandı ve ev sahipliği yaptı. Aşağıdaki listede son yıllarda Eurovision’u kim kazanmış onun bir listesini paylaştık.

eurovisionu-kim-kazandi

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Hertelden

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı