Ana Sayfa » Moda » Erkek Takı Modelleri
ertugrul-yuzukleri

Erkek Takı Modelleri

Takılar ne kadar kadınların ilgi alanın da olmasa da günümüz de erkekler içinde önemli aksesuarlardandır. Aslında bizim kültürümüz de erkeklerin takı kullanması Osmanlı dönemine kadar dayanmaktadır. Osmanlı’da takı oldukça önemliydi sultanlara, padişaha özel tasarımlar yapılırdı.

Bunlar göz alıcı ve değerli taşlarla bezenmiş takılar olurdu bunun için eğitim bile alınıyordu. Küpeler çok değerli taşlardan yapılan yüzükler, kemerler başlarına taktıkları kağukları ve giysilere uygulanan takılar Osmanlı Devletin de oldukça sıkça kullanılırdı ve bu güne kültürünü günümüze kadar uzanmıştır.
Erkek Saç Modelleri

Erkek takı modelleri erkekler hala bileklik, küpe, hızma, kemer, künyeler, kolyeler ve çeşitli takılar kullanmaktadır. Örneğin çelik bileklikler erkeklerin önemli aksesuarlarındandır. Çelik bileklikler, kot pantolonların üzerine bluecin ve beyaz tişörtleri üzerine oldukça güzel yakışmaktadır. Bu erkek takı modelleri çeşitleri vardır çelik halat modelleri, çapa modelleri uzun süre kullanılır ve dayanıklıdır.

erkek-taki-modelleri

Deri işlemeli kahverengi kilit modelleri, beyaz, sarı metal siyah zincir modeli, taşlı modeller, parlak taşlı modeller, beyaz renkli modeller çok sayıda modelleri vardır ve hediyelik için de oldukça caziptir. Birbirinden şık tasarım ve takılarla kıyafetlerinizi tamamlayıp kendi modanızı kendinizi yaratabilirsiniz yine erkekler için önemli bir aksesuar olan küpeler halka küpeler, taşlı tek taşlı küpeler, erkekler için yine ayyıldızlı küpeler oldukça önde gelen modellerdir.

erkek-taki-modelleri-1

Bunların altın olanları vardır gümüş olanları erkek takı modelleri önemli olanları saatler, oldukça önemli aksesuarlardır. Saat erkekler için vazgeçilmez bir aksesuardır classic saat modelleri diğer saat modelleri, spor saat modelleri gençler özellikle spor tasarımlardan hoşlanırlar iş adamları ve siyasetçiler daha çok classic saatlerden hoşlanırlar yine siyasetçilerin iş adamlarının yada memurların kullandıkları kravat iğnesi de oldukça önemli bir aksesuardır.

erkek-taki-modelleri-2

Kravat iğneleri bugünler de biraz daha geri planda kalmıştır fakat eskiden çok modaydı hem de önemli bir hediyeydi. İnsanlar birbirlerine kravat iğnesi hediye ederlerdi yine kol düğmesi de erkeklerin önemli aksesuarlarındandır. Çoğu erkek smokinli ve takım elbiselerin de kol düğmelerini kullanır şu anda üzerine isim soy isim yazılarak yapılmış tasarımları da vardır. Yine damatlık takımlarda kol düğmeleri önemlidir hediyelik eşya olarak da kullanılır.

erkek-taki-modelleri-4

Erkek takı modellerin de kolyelerde önemli bir yere sahiptir. Gümüş kolyeler, altın kolyeler yine taşlı modeller oldukça ön plandadır. Zincir desenli kolyeler, jilet desenli kolyeler, gemici çapası desenli kolyeler, isim yazılmış olan kolyeler ve yine künyeler, deri kolyeler, cevşen şeklinde yapılmış değeri kolyeler yine bunlara takım olarak deri bilekliklerdir.

erkek-taki-modelleri-3

Yine yüzükte değişik tasarım olarak tuğralı yüzükler vav, elif harflerinin bulunduğu yüzükler, ay yıldız model yüzükler, türkuaz rengi taş model yüzükler, siyah ve turkuaz pençe taşlı gümüş yüzükler. Yine siyah taşlı Ertuğrul kayı boyu simgeli gümüş yüzükler takıların tasarlanmasın da günümüz de televizyon programlarında ve dizilerinde kullanılan modeller de oldukça güzel modellerdir.

erkek-taki-modelleri-5

Ertuğrul yüzükleri, ertuğrul yüzük modelleri, ertuğrul yüzüğü, diriliş ertuğrul yüzükleri ve modelleri aşağıdadır.

ertugrul-yuzukleri

İnsanlar televizyonlar da diziler de görüp tasarımların kendileri de yapmak isterler. Özellikle günümüzde eski Osmanlı dizileri İnsanların ilgisini çekmiştir ve takılarda ilgi alanında olmuştur. Orada gördükleri tasarımları kendileri de almak istemişlerdir. Özellikle Osmanlı tasarımları, Osmanlı tuğraları birçok takıya uygulanmıştır. Osmanlı tasarımı yüzükler onların kullandıkları amblemler takılara da yansıtılmıştır.

erkek-taki-modelleri-6

Önemli aksesuarlardan kemerler de erkekler için önemlidir. Özellikle klasik takımlarda kumaş pantolon kullanan erkekler kemerde kullanırlar yine kot pantolonlar için kot kemerleri bulunmaktadır. Kot kemerleri daha kalın, gümüş işlemeli kemerlerdir. Çok şık bir görünüm uyandıran kemerler erkeklerin her zaman kullanabileceği olmazsa olmazlarındandır.

Şuna bir göz atın

yazin-erkekler-ne-giymeli-1

Yazın Erkekler Ne Giymeli?

Erkeklerin giyimden önce ruhları şık ve nazik olmalı… zaten ruhunun kibarlığı ve güzelliği onun kılık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir