Bizimle iletişime geçin

Erkek Saç Modelleri

erkek-sac-modelleri-2016

Yaşam Stili

Erkek Saç Modelleri

Erkekler dış görünümleri itibariyle çok fazla aksesuar ve teferruatlara sahip değillerdir bayanlara oranla erkekler giyim, kuşam ve saç modeli bakımından çoğu zaman alışılmış şeyleri kullanırlar erkek saç modelleri sadece erkeklerin yüz kısmında, kafa kısmında dikkat etmeleri gereken bir aksamdır. Oysa bayanlar yüz kısımların da, baş ekseninde erkeklere oranla çok daha fazla teferruat ve aksama sahiplerdir.

Gerek saç olsun, gerek yüz, göz, dudaklar olsun erkeklere oranla dikkat etmeleri gereken o kadar çok şey vardır ki saçlarının renginden şekline kadar gözlerinin rengine uygun far, yüz şekillerine uygun ruj şekli rengi bunlar arasındadır. Son zamanlarda erkek saç modelleri çok havalı, birbirinden güzel ve de sadedir. Artık eko seksüel denilen erkek, bakımlı erkek anlamına gelen erkek saç modelleri ortaya çıktı başınızı nereye çevirseniz yakışıklı erkeklerin birbirinden karizmatik saç modelleri ile karşılaşırsınız geçtiğimiz 1-2 yıldır erkeklerde erkek saç kesim modelleri, erkek saç modelleri asimetrik kesimlerle karşılaşıyoruz.

Bu asimetrik kesim modelleri arasında geneli itibariyle bu yazın ve geçtiğimiz yazın favori kesim şekli erkeklerde yanlar bir numaraya vurulup üstlerde abartı şeklinde olmayacak kadar fazla saç bırakarak kesim modelleri moda oldu.

erkek-sac-modelleri

Kimi bu kesim saç modelini tarayarak ve jöle veya biryantin, sprey ya da vaks dediğimiz sabitleyiciler ile şekillendirerek çok karizma bir görüntüye sahip oldular. Erkek saç modelleri arasında karışık saç modeli genel itibariyle uzun zamandır devam etmektedir. Bu dönemin saç modeli olan kenarlar tamamen kesilmiş üstte bir avuç daha fazla saç bırakarak, uzun sakal ile saç modelini tamamladı. Özellikle siyah saçlara sahip erkekler kenarları temizlenmiş saçların üstlerinde uzunca saç ve kenarlarında belirgin hatlarla, alttan uzun sakal ve bıyıklarıyla değişik bir imaj oluşturdular. Ciddi görünümlü ve kalın kaşlı erkeklerin görünümlerine ayrı bir karizma oluşturdu.

erkek-sac-modelleri-2

Erkek saç modelleri 1970’li 80’li yılların saç modelleri de unutulmadı yeni jenerasyon belirgin hatlarla kesilmiş saç modelleri, altta uzun sakal üstü kabarık saç 1970’ler yana veya arkaya tamamen taranmış bir şekilde jöle sürülerek veya sprey, biryantin kullanılarak taranması da ayrı bir hava kattı Justin Bieber saç modeli olarak bilinen bu saç modeli genç erkeklerde oldukça rağbet gördü, eskilerden gelen erkek saç modelleri arasında uzun favoriler, uzun saç kulakları kapatan ve arkaya doğru jöle sürülen ensede kıvırcık hale gelen ve kalıp gibi duran saç modelleri de uzun saç sevenlerin tercihleri arasında oldu.

justin-bieber-sac-stili

Kısa saç modelleri arasında ise kenarlar 1-2 numara favoriler ince ya da yan kesim şeklinde, üstte tarak üstü diye tabir edilen ya da 2-3 numara olarak bilinen saç, hafif parlatıcı krem ve spreyler ile birlikte kullanılır. Subay traşı diye tabir edilen saç modelleri de yine erkek saç modelleri arasında kısa saç seven erkeklerin tercihleri oldu.

erkek-sac-modelleri-3

Çok fazla uzun olmasa da çok fazla kısa olmayan alnı kapatmayan ve kulakları üstünde kalan erkek saç modelleri ünlüler arasında Messi saç modeli diye bilinen hafif açılmıştır. Öne doğru dökülen ya da hafif sola doğru dökülmüş saç modeli de ne çok kısa ne de çok uzun saç modeli sevmeyenlerin tercih edebileceği saç modellerindendir. Bu saç modelini karışık saç modelleri olarak da kullanabilirsiniz parlak yüz, traşlanmış ve favoriler sivri kulak uçlarına doğru uzanan, yanlar da keskin çizgiler ve tepede kalan saçları jöleyle sağa veya sola yatırılarak çizik ile ayrımların belirlendiği saç modeli de futbolcuların kullanılmış oldu saç modelleri arasındadır.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Yaşam Stili

 • dovme-nasil-yapilir dovme-nasil-yapilir

  Yaşam Stili

  Dövme Nasıl Yapılır?

  Yazar:

  Geleneksel olarak yaşamını sürdüren toplumumuzda dövme yaygın olmayan ya da dini inanışına göre de tasvip edilmeyen...

 • koprucuk-kemigine-dovme-modelleri koprucuk-kemigine-dovme-modelleri

  Yaşam Stili

  Köprücük Kemiğine Dövme

  Yazar:

  Köprücük kemiğine dövme yaptırmak biraz cesaret ister. Neden? Birincisi, ağrı verir. İkincisi, elbise ile kapatması zordur....

 • Erkek-Ayakkabilari-2016 Erkek-Ayakkabilari-2016

  Yaşam Stili

  Erkek Ayakkabı Modelleri

  Yazar:

  Giyinmek sadece kadınlar için değil erkekler için de önemlidir. Erkekler de giyim konusun da modayı takip...

 • erkek-balo-kombinleri erkek-balo-kombinleri

  Yaşam Stili

  Erkek Balo Kombinleri

  Yazar:

  Giyinmek önemlidir özen ister modayı takip etmek ve gözlemlemek ister çevre de kıyafetleri vitrinleri son yıllarda...

 • yazin-erkekler-ne-giymeli-1 yazin-erkekler-ne-giymeli-1

  Yaşam Stili

  Yazın Erkekler Ne Giymeli?

  Yazar:

  Erkeklerin giyimden önce ruhları şık ve nazik olmalı… zaten ruhunun kibarlığı ve güzelliği onun kılık kıyafetine...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı