Bizimle iletişime geçin

Erkek Pantolon Modelleri

erkek-pantolon-modelleri

Yaşam Stili

Erkek Pantolon Modelleri

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri de giyinme ihtiyacıdır. İlk çağlardan bu yana insanlar bir şekilde örtünmüşlerdir. Gerek hayvan yünleriyle, gerek derileriyle çok çeşitli şeylerle ihtiyaçlarını gidermişlerdir. Günümüz de giyinmemiz için çok çeşit bulunmak da artık teknolojinin, tekstilin de gelişmesiyle modeller, kumaşlar ve bir sürü alternatif şeyler giyinmemiz için hazır durumdadır.

Erkekler için genellikle pantolon modelleri, çeşit ve kalıpları, tişörtler, kabanlar erkek pantolon modelleri çok fazladır. Pantolon erkeklerin giyim tarzıdır fakat kadınlar için de son yıllarda rahat kullanımı sebebiyle giyim konusun da başta gelmektedir. Gömlek, en başta bayanlar için ise etek, buluz gibi kıyafetler en başta gelir. Erkek pantolon modelleri yıllara göre, modaya göre değişiklik göstermektedir. 1980’li ve 70’li yıllar da çok geniş paçalı modeller kullanılıyorken günümüzde dar paça ve dar kesim, düşük belli pantolonlar modayı oluşturuyor.

erkek-pantolon-modelleri-1

Gençler tarafından daha çok tercih edilen ve günümüzde kot pantolonlar daha çok kullanılıyor. Fazla kırışmaması ve daha rahat hareket edebilmesi, kumaşının kırışmaması sebebiyle gençler daha çok kot pantolonu kullanıyorlar. Bunun yanında yaz aylarında keten pantolonlar, kapri, diz altı modelleri de erkek pantolon modelleri oldukça kullanılmaktadır. Pikniğe, spora giderken kapri modeller daha çok tercih edilir. Aynı şekilde tekstilin ilerlemesi çok çeşitli kumaşların da insanların hizmetine sunulmasına sebep olmuştur.

erkek-pantolon-modelleri-2

Tekstil sektöründe birçok genç insanın çalışması ve modelistlerin çok çeşitli tarz kıyafetler yaratmaları sebebiyle günden güne insanlara daha çok çeşit sunulmaktadır. Spora, pikniğe giderken eşofman modelleri, kısa eşofmanlar, bol paça eşofmanlar, taytlar erkek pantolon modelleri yapacağınız spora göre kıyafetler tasarlanır yine aynı şekilde pikniklere giderken rahat ince kumaşlar daha yumuşak terimizi çekebilecek kumaşlar tercih edilir.

erkek-pantolon-modelleri-3

Bir düğüne yada bir toplantıya yada özel bir geceye giderken giyeceğimiz kıyafetler daha farklı tasarlanır. Smokinler, takım elbiseler, kumaş pantolonlar, erkek pantolon modelleri erkekler için özellikle pantolon modellerin de çok önemlidir. Son yıllar da seksenli yılların aksine daha dar kesim pantolonlar, kumaş pantolonlarda da bu böyle dar paça pantolonlar tercih edildiği görülüyor.

erkek-pantolon-modelleri-7

Üzerine spor ceketler daha çok yakıştırılıyor fakat sımokin giymeniz gereken yerde de biraz daha bol ve yüksek belli pantolonları tercih etmeniz gerekmektedir. Giyim tarzımızı birazda yaşadığınız hayat ve kullanacağınız yer belirlemektedir. Özel bir geceye giderken bir kapri pantolon giymemiz tabii ki biraz uygunsuz olur bunun için neyin nerede giyeceğini bilmemiz gerekmektedir. Bayanlar için de pantolon çok önemli bir aksesuardır özellikle çalışan bayanlar daha çok pantolon kullanımına özen gösterirler çünkü pantolon eteğe göre daha rahattır hareket etmemiz eğilip kalkmada bayanların daha rahat hareket etmesini sağlar tabii ki bayanlara da pantolon yakışmaktadır.

erkek-pantolon-modelleri-4

Erkek pantolon modelleri olduğu gibi bayanlar içinde yine düşük bel pantolonlar ve daha çok kot pantolonlar günümüz de tercih edilmektedir. Artık tesettürlü ve kapalı bayanlar bile pantolon giyip üzerine uzun tunikler, uzun gömlekler yada kabanlar diyerek pantolon kullanmaya başlamışlardır ve buda pantolon modellerinin ve kumaşlarını çeşitliliğinin artmasına sebep olmuştur.

erkek-pantolon-modelleri-5

Bayanlar genellikle yaz aylarında ince, açık renkli tonlarda pantolonları, düşük belli pantolonları tercih etmektedir. Aslında sağlığımız için yüksek bel pantolonlar kullanmamız daha da önemli ve vücut şeklini almasın da yüksek bel pantolonlar ve fazla dar olmayan pantolonlar tercih etmeliyiz. Çünkü dar kıyafetlerde kadın ve erkekler için kanımızın hareketini zorlaştırır. Aslında sağlığa uygun değildir kıyafetlerinizin bol rahat ve ferah olmasına da özen göstermeliyiz.

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Yaşam Stili

 • dovme-nasil-yapilir dovme-nasil-yapilir

  Yaşam Stili

  Dövme Nasıl Yapılır?

  Yazar:

  Geleneksel olarak yaşamını sürdüren toplumumuzda dövme yaygın olmayan ya da dini inanışına göre de tasvip edilmeyen...

 • koprucuk-kemigine-dovme-modelleri koprucuk-kemigine-dovme-modelleri

  Yaşam Stili

  Köprücük Kemiğine Dövme

  Yazar:

  Köprücük kemiğine dövme yaptırmak biraz cesaret ister. Neden? Birincisi, ağrı verir. İkincisi, elbise ile kapatması zordur....

 • Erkek-Ayakkabilari-2016 Erkek-Ayakkabilari-2016

  Yaşam Stili

  Erkek Ayakkabı Modelleri

  Yazar:

  Giyinmek sadece kadınlar için değil erkekler için de önemlidir. Erkekler de giyim konusun da modayı takip...

 • erkek-balo-kombinleri erkek-balo-kombinleri

  Yaşam Stili

  Erkek Balo Kombinleri

  Yazar:

  Giyinmek önemlidir özen ister modayı takip etmek ve gözlemlemek ister çevre de kıyafetleri vitrinleri son yıllarda...

 • yazin-erkekler-ne-giymeli-1 yazin-erkekler-ne-giymeli-1

  Yaşam Stili

  Yazın Erkekler Ne Giymeli?

  Yazar:

  Erkeklerin giyimden önce ruhları şık ve nazik olmalı… zaten ruhunun kibarlığı ve güzelliği onun kılık kıyafetine...

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı