Ana Sayfa » Uygulamalar » E-Okul Uygulamaları
E-Okul Uygulamaları
E-Okul Uygulamaları

E-Okul Uygulamaları

Hayatımıza teknoloji girmeye devam ettikçe, bilgiye daha hızlı ulaşma isteği artıyor. Okullarda okuyan arkadaşlar için ve onların anne ve babaları için gerekli olan bir uygulamayı sizlere ulaştırmak istedik. İnternette en sık araması yapılan kelimelerden birisi olan e okul android ve ios olarakta telefonlarınızda.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan resmi mobil uygulamaların ilki, MEB E-OKUL VBS. Bu uygulamayı örgün öğretimde çocuğu bulunan ebeeynler genellikle kullanma ihtiyacı duyuyor. MEB E-OKUL VBS sayesinde çocuklarınızın ders notlarını, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri gibi içeriklere ulaşabilirsiniz. Gayet kullanışlı olan uygulama bize çok büyük kolaylık sağlıyor.

Diğer bir e okul uygulaması ise MEB E-OKUL. Bu uygulamada T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmiştir. Milli eğitim müdürlükleri, okul müdürleri ve öğretmeleri tarafından kullanılan bir uygulamadır. MEB E-OKUL ile öğrenci not bilgileri sisteme girilebilmektedir.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir