Ana Sayfa » Uygulamalar » CM Security Uygulaması
cm-security

CM Security Uygulaması

Akıllı telefonlarımızın içinde bize ait olan bir çok fotoğraf, video, kayıtlar gibi özel içerikler bulunuyor. Her zaman için bu özel içeriklerin gizli olmasını isteriz bunun için de Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar için çeşitli şifre programları Google Play Market ve AppStore üzerinden kullanıcılar hizmetine sunuluyor. Android telefonlar için üretilmiş olan CM Security uygulaması da bu şifreleme uygulamalarından bir tanesi. Peki bu programın marifetleri neler? İsterseniz bu özelliklere bir kaç madde ile değinelim..

1-) Desen veya Pin Şifrelemesi Koyma :

Telefonunuz için çeşitli ve görsel olarak hoş olan şifreler koymanız mümkün. Desen kilitlerinde isterseniz siz şifreyi çizerken, şifrenin çizgiler halinde belli olmaması için gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

2-) Yanlış Şifre Girişi Yapıldığı Zaman Fotoğraf Çekme Özelliği :

Telefonunuzu sizden izinsiz olarak karıştırmak isteyen birileri olabilir. Bu kişileri size fotoğrafları ile birlikte yakalayacak olan uygulama, yine CM Security oluyor. 3 kez veya sizin ayarlamanıza göre tek seferlik bile olsa yanlış şifre giriminde ön kamera gizli bir şekilde fotoğraf çekiyor ve bu fotoğrafları galeriye atıyor. Daha sonra siz şifreyi doğru girdiğiniz zaman, fotoğrafları size gösteriyor böylece kimin telefona girmeye çalıştığını oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

3-) İstediğiniz Uygulamaları Kilitleme Özelliği :

Telefonu günlük olarak çok kullandığımız için her uygulamayı kilitlemek istemeyebilirsiniz. Bunun için de uygulama menüsünden hangi uygulamaları kilitlemek istediğinizi seçebilirsiniz. Böylece gereksiz yere defalarca şifre girmek zorunda da kalmayacaksınız.

Bugünkü yazımızda da akıllı telefonlarımız için tasarlanmış olan CM Security uygulamasını inceledik. Hoşumuza giden özellikleri de sizlerle paylaştık. Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor fakat kötü anlamda değinebileceğim bir özellik de var. Şifre girme alanında sürekli reklam çıkıyor tabii bu durum da görselliği oldukça bozuyor.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir