Ana Sayfa » Uygulamalar » Clean Master Uygulaması
Clean Master Uygulaması

Clean Master Uygulaması

Bugünkü konumuz Clean Master uygulaması nedir ve nasıl kullanılır hakkında olacak.

Hepimiz akıllı telefonlar kullanıyoruz. Haliyle zamanla telefonların hafızası dolmaya, telefonlar yavaşlamaya ve bizi çileden çıkarmaya başlıyor. Öyle bir an geliyor ki telefonu duvara fırlatıp kırmak bile isteyebiliyorsunuz. Böyle durumlarda, telefonu bizim için temizleyecek uygulamalar gerekiyor. İşte Clean Master da bu işe yarıyor. Gereksiz olan dosyaları bir tık ile telefonunuzdan siliyor. Programın marifetleri oldukça fazla. Bunlardan bir kaçına örnek vermek gerekirse..

1-) Fotoğraf galerisinde bulunan birbirinin aynısı olan veya birbirine çok benzeyen fotoğraflarını buluyor ve telefonunuzdan bunları siliyor. Böylece telefonunuzda kullanım alanı açılmış oluyor.

2-) Önceden yüklemiş olduğunuz oyun veya uygulamaların apk dosyaları telefonunuzda saklanır. Clean Master bu eski dosyaları bulur ve bunları da telefondan temizler.

3-) İnternet geçmişini sürekli olarak kontrol eder ve uygundur bir durum varsa veya banka bilgileri kişisel bilgiler internet tarayıcısının herhangi bir yerinde saklanıyorsa, bu özel dosyaları telefondan siler.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

4-) Uygulamalar açıkken telefonunuzda sürekli olarak ram kullanır ve bu durum şarj sitenizin kısalmasına neden olur. Clean Master ramı fazla tüketen ama aktif olarak kullanmadığınız uygulamarı arka planda kapatır ve size daha iyi bir performans ve daha iyi bir pil ömrü sunar.

5-) Clean Master ile beraber gelen yan eklentiler sayesinde telefondaki istediğiniz uygulamara şifre koyabilirsiniz. Bir başka güzel yanı ise, şifre yanlış girildiği zaman ön kamera sayesinde telefonu açmaya çalışan kişinin fotoğrafını çeker ve galeriye gönderir. İsterseniz size mail olarak da fotoğrafı gönderir. Böylece kolay bir şekilde karıştırmak isteyen kişiyi tespit edebilirsiniz.

Siz de hemen Clean Master kullanmak istiyorsanız, Google Play Market üzerinden ücretsiz olarak bu uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Gerek güvenlik gerekse performans bakımından telefonunuzu iyileştirebilirsiniz.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir