Ana Sayfa » Uygulamalar » Aliexpress Uygulaması Nedir?
AliBaBa-AliExpress

Aliexpress Uygulaması Nedir?

Akıllı telefon kullanımı ile beraber internet üzerinden yapılan alışverişlerin sayısı da oldukça arttı. İnternet üzerinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, alışveriş yapılan sitenin güvenilir bir site olması. Aliexpress de Çin’de kurulmuş olan çok büyük bir ticaret sitesidir. Aliexpress‘in bir de mobil uygulaması var. Bu mobil uygulama sayesinde çok daha hızlı alışveriş yapabiliyor ve günlük indirimleri kaçırmıyoruz.

Alışveriş yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

1-) Her alışveriş sitesinde olduğu gibi burda da güvenilir olmayan yani satın aldığınız ürünü size göndermeyen satıcılar mevcut. Güvenilir satıcıları bulmak için dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Bunlardan bir tanesi, satıcının yapmış olduğu alışverişlerde yüzde kaç olumlu geri bildirim aldığıdır. Bu yüzdelik dilimi almak istediğiniz ürünün sayfasında bulabilirsiniz.

2-) Satın aldığınız ürün uzak doğudan geldiği için kargo bilgilerini sürekli olarak takip edin. Herhangi bir olumsuz durumda önce satıcı ile iletişime geçin. Satıcı ile probleminizi çözemezsiniz Aliexpress site yetkililerine şikayet edebilirsiniz.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

3-) Uygulamanın güzel bir özelliğinden bahsetmek istiyorum. Sizin gezmiş olduğunuz ürünleri takip eder ve uygulamaya daha sonra tekrar girdiğinizde sizin ilgi alanınıza uygun olan ürünleri karşınıza çıkarır.

4-) Ödeme seçenekleri arasında birçok alternatif bulunuyor. En güvenli alışverişin yöntemi olarak gördüğüm sanal kart ile satın alma işlemine de izin veriyor.

5-) Bilmeniz gerektiğini düşündüğüm son durum ise kargonuzun Türkiye’ye gelme süresi. Aldığınız ürüne ve satıcının ürünü size hangi kargo şirketi ile gönderdiğiyle bağlantılı olarak değişiklik gösteriyor. Genel olarak 13 gün ila 40 gün arasında değişiyor.

Siz de alışveriş yapmayı seviyorsanız ve uygun fiyatlı ürünler arıyorsanız Aliexpress Android uygulamasını ücretsiz olarak indirip hemen satın alma işlemine başlayabilirsiniz.

Şuna bir göz atın

pokemon-go-nedir

Pokemon Go Nedir?

Son yıllarda akıllı telefonlar üzerinden oynanmak amacıyla oluşturulmuş sanal oyunlar arasında döneme damgasını vuran Pokemon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir