Bizimle iletişime geçin

Adrenalin Dolu Hız Trenleri

adrenalin-dolu-hiz-trenleri

Hertelden

Adrenalin Dolu Hız Trenleri

Türkiye’de lunaparklarda gördüğümüz ve bindiğimiz hız trenlerini hepimiz biliyoruz. Adrenalin ve gerilimin hat safada olduğu bu oyuncaklar hepimiz için bir eğlence kaynağı. Çoğu kişi bu trenlere (radara) binmeyi göze alamıyor. Peki ya size o gördüklerinizin sadece oyuncak olduğunu söylesek? Aşağıda sizler için gerçek hız trenlerini paylaştık.

Tüm dünyanın farklı bölgelerinden derlediğimiz bu trenler gerçektende insanın içini ürpertiyor. Sadece resmini bile görmek adrenalin yükselmesi için yeterli geliyor. İşte sizler için derlediğimiz hızlı trenler.

1. Verrückt at Schlitterbahn (Kansas City)

Verrückt at Schlitterbahn almancadan, çılgın hız treni olarak çevirebiliriz. Bu tren Niagara şelalesinden daha yüksek. Bir bot üzerinde sizi metrelerce yüksekteki pistten aşağı bırakıyorlar ve sizin düşünebileceğiniz tek şey, acaba duracak mı?

lunapark radar 1

2. Superman: Escape from Krypton (Kaliforniya)

1997 yılında açıldığında dünyanın en yüksek ve en hızlı lunapark treniydi. 2010 yılında kapanan bu hız treni 2011 yılında yepyeni adıyla Superman: Escape from Krypton olarak tekrar halka açılmıştır. Bu tren aşağıya o kadar hızlı olarak iniyor ki, sürüş sadece 28 saniye sürüyor.

lunapark radar 2

3. Fahrenheit at Hersheypark (Pennsylvania)

2008 yılında açılan bu lunapark hızlı treni 37 m yüksekliğinde, ancak korkutucu tarafı yüksekliği değil dönüş açıları. Yaklaşık olarak 87 saniye süren bu sürüşte, adrenalini tavan yaptıran trenin kendi ekseni etrafında tur atması oluyor.

lunapark hız treni 3

4. Eejanaika (Japonya)

Dünyanın dördüncü büyük lunapark treni Japonya’da bulunan Eejanaika. Trenin en büyük özelliğinden birisi 4 boyutlu olarak hareket edebilmesidir. Ayrıca dünyanın en uzun ikinci rayına sahip.

lunapark hız treni 4

5. Dreamworld Tower (Avustralya)

Rüyalar dünyası olarak adlandırılan bir luna parkta kurulmuş olan bu trenin ve kulenin tam yüksekliği 119 metredir. O kadar yükseklikten serbest bırakıldığınızda doğal olarak hızda bir hayli fazla oluyor. Trenin hızı aşağıya inene kadar 100 km/sa buluyor.

lunapark hız treni 5

6. Expedition GeForce (Almanya)

Almanya’da bulunan bu hız treni adının hakkını veriyor. Saatlik hızı 120 km ye kadar çıkıyor. 82 derece ile dönüş yapıyor. En yüksek yerinde yerden 52 metre yukardasınız. Avrupa’nın en büyük lunapark treni olan Expedition GeForce 1200 metre uzunluğundadır.

lunapark hız treni 6

7. The Tehran Neck Cracker (İran)

İran’da bulunan bu hızlı tren adında anlaşılacağı gibi Neck Cracker (Boyun Kırıcı) , uzun süren tren yolculuğunun sonunda boyunu çok yorduğu için bu ismi almıştır.

lunapark hız treni 7

8. Kingda Ka | Six Flags Great Adventure (New Jersey)

Dünyanın en hızlı lunapark hızlı treni ve dünyanın en hızlı ikinci trenidir. 139 metreden aşağıya salınan tren saatte 200 km hıza ulaşabilmektedir. Tam bir mühendislik dehası olan trenin bir çok güvenik önlemi bulunmaktadır. Rayların toplam uzunluğu 950 metredir.

lunapark hız treni 8

Manaycafe internet, sosyal medya, mobil, teknoloji ve diğer çeşitli konularda size tavsiyeler sunmaya çalışan bir blogdur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori: Hertelden

film hd film izle

Popüler Tavsiyeler

Yukarı