Ana Sayfa » Sosyal Medya » 2015 Yılında Sosyal Medya Üzerinde En Çok Neler Konuşuldu?
sosyal-medya

2015 Yılında Sosyal Medya Üzerinde En Çok Neler Konuşuldu?

2015’i de geçtiğimiz günlerde geride bıraktık. Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız internet üzerinde en çok hangi başlıklar konuşuldu sizce? Geçtiğimiz günlerde Somera tarafından istatistikler açıklandı.

Gelen istatistiklere baktığımız zaman aslında çok da güzel bir sene geçirdiğimizi söyleyemeyiz. Çünkü popüler olarak konuşulan konuların genellikle olumsuz konular olduğunu görüyoruz.

İsterseniz listemize göz atmaya başlayalım. 2015 yılında en çok aranan isim olarak Özgecan Aslan geliyor. Bildiğiniz gibi Özgecan malesef cinayete kurban gitmişti. İçimizi burkan bu olayı hatırlamak bile istemiyoruz.

İkinci olarak en çok aranan kelimeler arasında genel seçimler konuları ön haberleri, makaleleri oldu. Hükümet kurulamadığı için uzayıp giden bu süreç, sosyal medya üzerinde çokça konuşuldu.

Dünya çapında ise Paris’te yaşayan patlama en çok aranan konular arasına girdi. Akıllara Ankara’da yaşanan patlamada da geliyor. Bu olay da internet dünyasında sıkça konuşuldu.

En çok seyredilen kanal ise Acun Ilıcalı’nın satın almış olduğu TV8 kanalı oldu. Kendi bünyesinde yayınladığı programlar sayesinde binlerce insanı ekran başına kilitlemeyi başardı.

Önerilen Makale

Önerilen Makale

Facebook, İnstagram gibi sosyal alanlarda çokça konuşulan bir diğer konu da yazın piyasaya çıkan diziler oldu. Özellikle İnstagram dünyasında çilek kokusu adlı dizi en çok beğeni alan dizi profili olmayı başardı. Dizilerin en çok konuşulduğu mecralardan birincisi ise İnstagram oldu. Gerek yorumlarla gerekse yapılan beğeniler ile fotoğraflara büyük ilgi gösterildi.

İşte bu istatistiklerle de acısıyla tatlısıyla koca bir 2015 senesini daha geride bıraktık. Bu koca yılda hayatımızda çok şey değişti. Kimisi olumlu kimisi olumsuz oldu. Umarım 2016 yılında herkesin hayatı olumlu yönde değişir. Sosyal medyada umarım bu sene sürekli olumlu gönderiler görürüz. Hepinize mutlu ve huzurlu bir yıl olması dileği ile. Kendinize iyi bakın.

Şuna bir göz atın

Yasak Siteleri Engelleme

Yasak Siteleri Engelleme

Hemen her ailenin karşı karşıya oldukları bir duruma kolaylık getirmek için sizlere yasaklı (pornografik sitelere) …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir